Після скасування техогляду в Україні подорожчає автострахування

Витрати автолюбителів на страхування виростуть, оскільки їм все одно доведеться контролювати технічний стан машин.

Після скасування державного техогляду для приватних легкових автомобілів страхові компанії можуть підняти ціни на свої послуги.

На думку гендиректора Асоціації страхувальників Леоніда Хоріна, багато компаній "скористаються ситуацією" і піднімуть тарифи, пише "Коммерсант-Украина".

"Незважаючи на всю умовність перевірки, пройдений техогляд свідчив про більш-менш справний стан автомобіля. Скасування цієї процедури підвищує ризик аварійності", - заявив Хорін.

Він також відзначив, що порушення процедури проходження обов'язкового державного техогляду завжди було мотивом для відмови страхових компаній оплачувати страхові випадки.

Водночас, на думку начальника департаменту ДАІ МВС Валерія Лозового, скасування техоглядів не спричинить погіршення технічного стану автомобілів. "Поліпшення стану транспортних засобів - це відповідальність їх власників", - пояснив Лозовий.

Автолюбителі, втім, вважають, що техогляди скасовані тимчасово. "Контроль технічного стану потрібен і для приватного транспорту, тому в тій або іншій формі з часом він буде повернений у законодавство. Водії зацікавлені в тому, щоб техогляди стали не формальністю, а якісною послугою за доступною ціною", - сказав президент Асоціації власників транспортних засобів Запорізької області Віталій Дзюба.

Окрім іншого, ухвалений 5 липня закон зобов'язує страховиків при укладенні договору обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності перевіряти у базі даних необхідність проходження обов'язкового контролю для кожного транспортного засобу. Учасники ринку відзначають, що більшість полісів ОСАЦВ зараз продаються при проходженні технічного огляду транспортних засобів.

"Тому агенти страховиків, працюючі з Державтоінспекцією, втратять свій бізнес, а ті, в кого налагоджені партнерські відносини зі станціями техобслуговування, отримають значне збільшення об'ємів продажів", - повідомив голова правління страхової компанії "Брокбізнес" Вадим Загрібний.

На його думку, витрати власників на страхування автотранспорту виростуть, оскільки їм все одно доведеться контролювати технічний стан машин: "Жодна компанія не візьме на страхування транспортний засіб, якщо не буде експертного висновку про стан автомобіля".

Верховна рада 5 липня ухвалила в другому читанні закон, що передбачає скасування техогляду автомобілів.

Читайте також:

ДАІ втратить на скасуванні техогляду автомобілів 60 мільйонів доларів

Закон про скасування техогляду запрацює через рік після прийняття

Техогляд автомобілів після "скасування" залишиться і істотно подорожчає

Талон до водійських прав більше не потрібен

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: