Через спеку в Україні у Європі зростають ціни

На європейських ринках зросла ціна на ячмінь, що призведе до збільшення вартості птиці і м'яса у Європі.

Зерносховище
УНІАН
У Європі зростають ціни на зерно
Через посуху в Росії й Україні європейські ціни на ячмінь зросли вдвічі за півтора місяці. Подорожчання ячменю, який є однією з основних фуражних культур, призведе до збільшення вартості птиці і м'яса у Європі.

Як зазначає Financial Times, ціни на фуражний ячмінь у середині червня складали 90 євро за тонну, тепер ціна зросла до 210 євро. Чи не вперше, за словами європейських зеронотрейдерів, фуражний ячмінь коштує майже стільки, скільки пшениця.

Ціна пивоварного ячменю на європейських ринках також зросла.

"Подорожчання залишалося непоміченим, бо вся увага була на пшениці. Росія й Україна мають величезну вагу на ринку ячменю", - цитує видання слова головного економіста базованої в Римі Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН Абдулрезу Аббассяна.

Торік з регіону Чорного моря (Україна, Росія і Казахстан) було експортовано 8,4 млн. тонн фуражного ячменю - половина обсягів світової торгівлі в цій культурі, які склали, згідно з даними департаменту сільського господарства США, 16,9 млн. тонн.

Для порівняння, Україна експортувала 6 млн. тонн проти 2 млн. тонн, експортованих Росією.

Financial Times зазначає, що для європейських споживачів Україна і Росія мають більше значення як країни-експортери фуражного ячменю, ніж як експортери продовольчого зерна. Європейські зернотрейдери кажуть, що Україна затримує відвантаження партій зі збіжжям митними та санітарними перевірками.

Нагадаємо, за прогнозами експертів, до жовтня ціни на хліб в Україні піднімуться на 50 відсотків, а в Києві – на 70 відсотків. Така ситуація очікується через неврожай зерна.

Читайте також:

Ціни на хліб в Україні підвищаться у півтора рази, в Києві ще більше

В Україні підвищили ціни на хліб

Восени в Україні подорожчають хліб, молоко і м’ясо

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: