Через "Укрпошту" або на картку: як від 1 вересня виплачуватимуть пенсії

Через "Укрпошту" або на картку: як від 1 вересня виплачуватимуть пенсії

Фото: Associated Press

Примусового переведення не буде, але ті, кого не влаштовує доставка пенсій поштою, можуть самостійно обрати один з 44 банків, уповноважених на обслуговування пенсіонерів.

Від 1 вересня 2021 року масового переведення одержувачів пенсій на обслуговування до банків не буде.

Про це у понеділок, 16 серпня, повідомляє пресслужба Пенсійного фонду України.

Так, відповідно до статті 47 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” є два способи виплати пенсії:

  • за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України організаціями, що здійснюють виплату і доставку пенсій,
  • або через установи банків.

Пенсію з доставкою за місцем фактичного проживання пенсіонера виплачує національний оператор поштового зв’язку – акціонерне товариство “Укрпошта”.

Уповноваженими на виплату пенсій є 44 банки (перелік банків). 

Пенсіонер самостійно обирає спосіб виплати пенсії, а зміна способу виплати пенсії проводиться на підставі заяви одержувача пенсії.

"Враховуючи зазначене, пенсіонери і після 1 вересня за бажанням продовжуватимуть отримувати пенсії через АТ “Укрпошта” з доставкою додому чи у поштових відділеннях незалежно від свого віку, стану здоров’я (наявності інвалідності) або потреби у постійному сторонньому догляді", - повідомили в ПФУ.

Оплату послуг доставки пенсій здійснює за встановленими тарифами Пенсійний фонд України.

Водночас, постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2021 № 546 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” передбачено проведення відбору на конкурсній основі організацій, що надаватимуть послуги доставки пенсій за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України від 01.01.2023.

"До зазначеної дати функції організації, що здійснює виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України, здійснює АТ “Укрпошта” на умовах тристоронніх договорів, укладених відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2020 р. № 1279 "Деякі питання організації виплати пенсій та грошової допомоги", - резюмували у Пенсійному фонді.

Нагадаємо:

  • В "Укрпошті" заявили, що примусового переходу на виплату пенсій і субсидій на банківські карти від 1 вересня не буде - листоноші продовжать доставляти виплати готівкою щонайменше до 1 січня 2023 року.
  • Цього року українцям мали тричі перерахувати пенсії: від липня, від жовтня, від грудня. Зокрема, від 1 липня у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму в Україні зростає мінімальна пенсія за віком, доплата за понаднормовий стаж та інші надбавки. Згодом міністерка соцполітики Марина Лазебна заявила, що підвищення пенсій українцям 75+ перенесли на 1 жовтня.

Сотні тисяч пенсіонерів отримають доплати – Економічні новини

Сотні тисяч пенсіонерів отримають доплати – Економічні новини

Повʼязані теми:

Наступна публікація