Через введення нового мита в Україні подорожчає бензин

Мінпаливенерго вивчає можливість введення мита на імпорт нафтопродуктів в розмірі 120 євро. Есперти попереджають про різке подорожчання палива.

Уряд має намір ввести мито на імпорт нафтопродуктів у розмірі 120 євро за тонну, що неодмінно призведе до подорожчання бензину на українських АЗС.

"На останньому засіданні експертно-аналітичної групи при Міністерстві обговорювалася можливість введення мита в розмірі 120 євро. У принципі, це питання вже вирішено позитивно у Кабміні"- повідомило джерело в Міністерстві палива і енергетики.

У той же час, експерти відзначають, що будь-яке підвищення податків на 10 євро за тонну автоматично дає зростання роздрібної ціни літра бензину чи дизпалива на 10 копійок.

Джерело також уточнило, що в Міністерстві сподіваються шляхом введення мита стимулювати модернізацію вітчизняних НПЗ.

Варто відзначити, що 50% нафтопродуктів, які продаються на українських АЗС, сьогодні завозяться з-за кордону.

Також нагадаємо, що Податковий кодекс, який минулого тижня затвердила Верховна рада, передбачає збільшення акцизів на бензини і дизпаливо.

Однак, в контексті запровадження імпортного мита слід пам'ятати, що в Податковому кодексі також передбачено збільшення для нафтотрейдерів податкового навантаження з 1 січня 2011 року.

Так, з цього часу в країні значно підвищуються акцизи на дизпаливо та бензини. За останній групі товарів - на 50 євро за тонну.

Читайте також:

Київські таксі через Податковий кодекс подорожчали на 10 грн

Маршрутки у Києві подорожчають вже з січня

Рада підвищила акцизи на бензин

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: