Зміцнення гривні та погода: Гончарук пояснив недовиконання бюджету

Зміцнення гривні та погода: Гончарук пояснив недовиконання бюджету

Фото: УНІАН

У жовтні прогнозувалося, що долар коштуватиме 27 гривень.

Потужніше за прогнози зміцнення гривні та аномально тепла зима спричинили недовиконання бюджету в січні.

Про це заявив прем`єр-міністр України Олексій Гончарук під час години запитань до уряду.

Він пояснив, що відповідно до макропрогнозу, зробленого в жовтні, бюджет базується на курсі 27 гривень за долар. Втім середній курс в січні був 24,1. "Це головна причина, чому цифри відрізняються", - сказав Гончарук.

Друга причина – тепла зима, через яку енергетика працює менше, спалюється менше енергоносіїв, імпортується і експортується менше газу. "Це означає, що зменшуються надходження від цієї величини", - додав прем’єр.

За його словами, є ще кілька об’єктивних чинників недовиконання бюджету. Уряд готовий зустрітися з головами фракцій і детально пояснити кожен з них.

Зазначимо, доходи держбюджету України в січні були 42,6 млрд грн. Це на 25% нижче від запланованих показників. У Міністерстві фінансів казали, що головна причина цього – суттєві зміни макроекономічних показників України порівняно з прогнозом уряду.

Нагадаємо, протягом січня-листопада 2019-го виконання загального фонду держбюджету склало 93,9%. Планували зібрати 843,66 млрд грн, а натомість вдалося лише 792,2 млрд грн. Тобто було недоотримано 51,46 млрд грн від податків та зборів.

Економічні новини

Економічні новини
Стаття з добірки новин:
Держбюджет-2020
Наступна публікація