Черги та намети під супермаркетами. У США в Чорну п'ятницю стартувала істерія шопоголіків

Магазини пропонують величезні знижки на товари.

У Сполучених Штатах одразу після святкової вечері на честь Дня подяки розпочалася Чорна п'ятниця – доба, коли у магазинах зазвичай розпродують товари зі значними знижками. Проти цієї традиції вже виступили кілька великих профспілок, які вирішили захистити права співробітників супермаркетів. Ті замість часу в родинному колі проводять ніч на робочих місцях.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Ранок.

Вечір. Нью-Йорк. Великий універсальний магазин. І натовп людей. Усі вони прийшли, зокрема, за електронікою, кухонними комбайнами та спортивним взуттям – саме на це у США в Чорну п'ятницю найбільші знижки.

В американській глибинці до Чорної п'ятниці підхід ґрунтовніший – під великими магазинами електроніки в штаті Оклахома люди розбивають табори, займають місця за кілька днів до початку великого розпродажу. Двері в магазини зазвичай відчиняються о шостій вечора і відкриті всю ніч до ранку.

Чорна п'ятниця допомагає магазинам збільшити продажі в кілька разів та розпродати всю застарілу електроніку та побутові товари. Виторги мережевих магазинів за цю ніч можуть сягати кількох сот мільйонів доларів і остаточно можуть закривати прогалини в бухгалтерських звітах.

Завдяки специфічному сленгу американських економістів з'явилася назва Чорна п'ятниця – якщо показники в гросбухах (основних бухгалтерських книжках) були виписані чорними чорнилом – підприємство прибуткове, червоними – навпаки.

Попри традицію черг і нічного шопінгу, через числені скарги профспілок на важкі умови співробітників на час розпродажів деякі великі мережеві магазини пропонують замість фізично приходити до магазину робити покупки онлайн.

Наталка Пісня

ВідеоВ США розпочалася Чорна п’ятниця: шопоголіки розбили намети під магазинами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: