Черги та намети під супермаркетами. У США в Чорну п'ятницю стартувала істерія шопоголіків

Магазини пропонують величезні знижки на товари.

У Сполучених Штатах одразу після святкової вечері на честь Дня подяки розпочалася Чорна п'ятниця – доба, коли у магазинах зазвичай розпродують товари зі значними знижками. Проти цієї традиції вже виступили кілька великих профспілок, які вирішили захистити права співробітників супермаркетів. Ті замість часу в родинному колі проводять ніч на робочих місцях.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Ранок.

Вечір. Нью-Йорк. Великий універсальний магазин. І натовп людей. Усі вони прийшли, зокрема, за електронікою, кухонними комбайнами та спортивним взуттям – саме на це у США в Чорну п'ятницю найбільші знижки.

В американській глибинці до Чорної п'ятниці підхід ґрунтовніший – під великими магазинами електроніки в штаті Оклахома люди розбивають табори, займають місця за кілька днів до початку великого розпродажу. Двері в магазини зазвичай відчиняються о шостій вечора і відкриті всю ніч до ранку.

Чорна п'ятниця допомагає магазинам збільшити продажі в кілька разів та розпродати всю застарілу електроніку та побутові товари. Виторги мережевих магазинів за цю ніч можуть сягати кількох сот мільйонів доларів і остаточно можуть закривати прогалини в бухгалтерських звітах.

Завдяки специфічному сленгу американських економістів з'явилася назва Чорна п'ятниця – якщо показники в гросбухах (основних бухгалтерських книжках) були виписані чорними чорнилом – підприємство прибуткове, червоними – навпаки.

Попри традицію черг і нічного шопінгу, через числені скарги профспілок на важкі умови співробітників на час розпродажів деякі великі мережеві магазини пропонують замість фізично приходити до магазину робити покупки онлайн.

Наталка Пісня

В США розпочалася Чорна п’ятниця: шопоголіки розбили намети під магазинами

В Сполучених Штатах одразу після святкової вечері на честь Дня подяки розпочалася Чорна п’ятниця - доба, коли у магазинах зазвичай розпродують товари зі значними знижками. Проти цієї традиції вже виступили кілька великих профспілок, які вирішили захистити права співробітників супермаркетів. Ті замість часу в родинному колі - проводять ніч на робочих місцях.

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: