Черговий раунд газових переговорів

Сьогодні запланований черговий візит міністра енергетики Юрія Бойка до Москви для обговорення цін на російський газ для України.

Юрій Бойко
УНІАН
До парламентських виборів Бойко стверджував, що подорожчання буде не більшим, ніж на 10, а максимальна ціна не перевищить 143 доларів за тисячу кубометрів.
На четвер 15 листопада запланований черговий візит українського міністра енергетики Юрія Бойка до Москви. Мета – продовження обговорення з керівництвом “Газпрому” цін на російський газ для України, який вона купуватиме у 2008 і наступних роках. 

Наразі, за словами офіційного представника тієї компанії Сєргєя Купріянова, жодних домовленостей про ціни ще немає.

 “Газпром” погодився обговорювати ціну газу для України на найближче майбутнє одразу по тому, як вона 6 листопада повернула останню суму з більше, ніж мільярд доларів боргу за вже спожите паливо, яке купувалося по 130 доларів за тисячу кубометрів.

Втім московська зустріч українського міністра енергетики Бойка з керівником “Газпрому” Міллєром 8 листопада не дала конкретної відповіді на питання, скільки ж коштуватиме імпортний газ для України з нового року. 

Якщо до парламентських виборів Бойко майже зі стовідсотковою упевненістю стверджував, що подорожчання буде не більшим, ніж на 10%, а максимальна ціна не перевищить 143 доларів за тисячу кубометрів, то, повернувшись із Москви тиждень тому, він ухилився від прямої відповіді про хоча б приблизні цінові параметри.

"Коридори будуть повністю відповідати інтересам нашої економіки і забезпечувати її розвиток у відповідності до тих планів, які має уряд", заявив Бойко.

На відміну від українського міністра, російська преса подала більше подробиць про обставини та результати його візиту до Москви. Тоді газети написали, що Бойко отримав від Міллєра набір пропозицй і тиждень на роздуми, упродовж якого мав або здобути у керівництва країни мандат на підписання запропонованого пакету, або відмовитися від нього. 

Наприкінці жовтня президент Віктор Ющенко назвав гіпотетичну ціну 230 доларів за тисячу кубометрів необґрунтованою і запевнив: "Такої ціни не буде".

"Розуміючи всі тенденції, які відбуваються на енергетичних ринках, ціна в Україні (маю на увазі на кордоні Україна-Росія) оптимальна, раціональна, продумана, до якої з розумінням віднеслася б більша частина ринку, - це ціна на рівні 150-160 доларів за тисячу кубометрів".

Услід за президентом про 160 доларів як максимальну цінову межу заявив і прем‘єр Янукович. За інформацією учасників останніх переговорів, саме та ціна лягла в основу газпромівського пакету пропозицій. 

Концерн начебто готовий гарантувати, що та цифра залишатиметься незмінною упродовж наступного року, натомість Україна мусить підписати контракт-зобов‘язання вже з 2011 року купувати газ за європейськими цінами мінус витрати на транспортування.

Раніше Юрій Бойко заявляв, що Україна знайшла порозуміння зі своїми партнерами у питанні переходу на сплату за транзит за ринковою вартістю.

Міжнародний валютний фонд прогнозує, що українська економіка успішно впорається з подорожчанням імпортного газу. Хоча експерти МВФ зауважують, що подорожчання енергоносіїв – це завжди шок для споживачів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: