Черговий кредит МВФ профінансує дефіцит держбюджету

Україна повинна з 1 квітня 2011 року на 50% підвищити ціну на газ для населення. Також у МВФ чекають проведення пенсійної реформи.

1,5 млрд. дол. кредитних коштів від Міжнародного валютного фонду (МВФ) дозволить Україні повністю профінансувати дефіцит держбюджету поточного року.

Для отримання наступного траншу кредиту Україні необхідно буде підвищити ціни на газ і провести пенсійну реформу. Про це пише "Коммерсант Украина".

Нагадаємо, що Рада директорів МВФ 29 грудня прийняла рішення про виділення Україні другого траншу кредиту stand-by в обсязі SDR 1 млрд., що за поточним курсом спеціальних прав запозичення становить 1,47 млрд. дол.

Планується, що до 1 млрд. дол. буде спрямовано на покриття дефіциту держбюджету, решту коштів будуть зараховані до валютних резервів НБУ.

"Формально кредит піде на покриття бюджетного дефіциту поточного року. Але політика уряду щодо зниження витрат дозволяє направити частину цих коштів на покриття дефіциту на початку 2011 року", - вважає економіст ІК Dragon Capital Олена Бєлан.

За словами експертів, цей транш дає можливість Кабміну закрити нинішній рік і не побоюватися на початку 2011 року великого повернення по облігаціям внутрішньої державної позики (ОВДП) в умовах перенесення приватизаційного конкурсу з "Укртелекому".

За даними Мінфіну, у січні-лютому міністерство проведе виплату по п'яти випусках ОВДП на суму 5640 млн грн.

Передбачається, що наступний транш в обсязі SDR 1 млрд. буде надано 1 березня, але ця дата може бути переглянута.

Зазначимо, щоб отримати третій транш, Україна повинна з 1 квітня 2011 року на 50% підвищити ціну на газ для населення. Також у МВФ чекають проведення пенсійної реформи.

У фінансовому секторі експерти МВФ чекають від Києва "рішення проблеми великих обсягів знецінених активів".

Читайте також:

Янукович визначив курс реформ на 2011 рік

Уряд здався МВФ: ціни на газ зростуть, а пенсійний вік підвищиться

Україна стала другим за величиною боржником МВФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: