Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Черговий програш. Суд відмовив "Газпрому" в апеляції щодо сплати Україні 171 мільярд гривень штрафу

Штраф на російську компанію ще два роки тому наклав Антимонопольний комітет.

Сьогодні, 13 березня, Київський апеляційний господарський суд відмовив російському "Газпрому" у задоволенні апеляційної скарги у справі про сплату до бюджету понад 171 млрд грн за порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

"2017 року судом зобов’язано ПАТ "Газпром" виплатити до державного бюджету України більше 171 мільярда гривень за порушення законодавства про захист економічної конкуренції. ПАТ "Газпром" продовжує оскаржувати рішення та дії державного виконавця, у зв’язку з чим звернулося до суду з відповідною скаргою. Однак, ухвалою від 13.03.2018 у справі № 910/18299/16 КАГС відмовив ПАТ "Газпром" у задоволенні апеляційної скарги та залишив без змін ухвалу місцевого суду щодо механізму виконання судового рішення", - ідеться в повідомленні суду.

Зазначимо, що восени Господарський суд міста Києва задовольнив клопотання Антимонопольного комітету України та виконавчої служби Міністерства юстиції та змінив спосіб виконання судового рішення стосовно стягнення з "Газпрому" штрафу в 171 млрд грн.

"Простіше кажучи, якщо досі можна було стягнути лише кошти "Газпрому", розміщені у банках, то тепер стягнення розповсюджується на все майно боржника", - пояснив тоді міністр юстиції Павло Петренко.

Нагадаємо, у січні 2016 року Антимонопольний комітет України оштрафував ПАТ "Газпром" на 85,9 млрд грн за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу України. Потім це рішення було кілька разів підтверджене українськими судами. Укотре Київський апеляційний господарський суд залишив у силі рішення суду нижчої інстанції про підтвердження стягнення з "Газпрому" штрафу, який зріс уже до 171,932 млрд гривень за рахунок пені за його несплату.

Пізніше Господарський суд Києва за позовом Державної виконавчої служби України вирішив стягнути 79,877 млн гривень дивідендів ПрАТ "Газтранзит" (частково належав російському "Газпрому") у рамках примусового стягнення з ПАТ "Газпром" штрафу Антимонопольного комітету України.

Також повідомлялося про арешт акцій "Газтранзиту", що належали "Газпрому".

Зазначимо, що російському "Газпрому" і "Нафтогазу України" належали по 40,2174% акцій "Газтранзиту", ще 19,5652% акцій - турецькій компанії Turusgas.

Згодом суд заборонив списувати з "дочки" "Газпрому" 80 мільйонів на користь України. А "Газпром" розірвав угоду зі своєю дочірньою компанією, акції якої заарештувала Україна.

Залиште свій коментар

Вибір редакції