Черкаси вводять побудинкові тарифи

З 1 листопада в Черкасах набувають чинності побудинкові тарифи на квартплату. Відповідне рішення ухвалив виконавчий комітет Черкаської міської ради.

З 1 листопада в Черкасах набувають чинності побудинкові тарифи на квартплату.

Відповідне рішення ухвалив виконавчий комітет Черкаської міської ради.

За останніми підрахунками, мінімальний побудинковий тариф складатиме 0,14 грн., максимальний - 2,31 грн., середній - 1,19 грн.

Будинок
Архів
З 1 листопада кожен будинок у Черкасах стане унікальним
Підрахунок тарифів проводився протягом декількох місяців, а на обговорення з населенням працівники черкаських РЕУ витратили майже два місяці, побувавши в кожному багатоповерховому будинку, повідомляє прес-служба Черкаської міськради.

Побудинкові тарифи не зачеплять малозабезпечені сім'ї, адже вони матимуть більше шансів і можливостей для отримання субсидій. В даний час субсидіями в Черкасах користуються понад 20 тисячі черкаських сімей.

Крім того, до вже наявних 10 послуг додається ще чотири, а саме: дератизація (винищування гризунів), дезинсекція (винищування комах, бліх), прибирання підвалів і прибирання сходових кліток (на вибір жителів).

Розмір тарифів, в першу чергу, залежить від площі прибудинкової території. Василь Стариков, начальник управління житлово-комунального господарства міськвиконкому, переконаний, що введення додаткових послуг дасть можливість поліпшити обслуговування будинків.

"Кілька років тому міська влада вимушена відмовитися від дезинсекції, дератизації і прибирання підвалів, щоб зменшити тарифи на комунальні послуги", відзначив Василь Стариков. "На мою думку, це було помилкою. Адже за цей час підвали перетворилися на смітники, за даними санепідемстанції виросла кількість щурів. Недавно в Донецьку щурі покусали прямо в квартирі маленьку дитину. Відкладати рішення цього питання далі нікуди. Тому і було ухвалено рішення про введення додаткових послуг.

Василь Стариков переконаний, що побудинкові тарифи дадуть можливість черкасцям відстежувати, скільки коштів нараховується, скільки витрачається на утримання кожного будинку окремо. Маючи повну картину "переміщення" засобів, у черкасців буде можливість економити, наприклад, використовуючи енергозберігаючі лампочки при освітленні сходових кліток.

ДОВІДКА: Введення побудинкових тарифів вимагає ухвала Кабміну №560, прийнята в 2005 році урядом Юлії Тимошенко. Побудинкові тарифи пройшли дві експертизи в столичному інституті "Укржитлоексплуатація", який має ліцензію на проведення подібних експертиз.

Побудинкові тарифи вже діють в трьох містах України.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: