Чернігів, Полтава та Черкаси судяться з державою за свої гроші в Держказначействі

Місцеві громади з грудня не отримають від Держказначейства своїх грошей. міста погрожують дефолтом та подають до суду.

Влада одразу кількох українських міст судиться з державою за гроші на рахунках місцевих громад у Держказначействі, котрі заблоковані вже кілька місяців.

Судові позови подали Чернігів, Полтава, Черкаси. За ними в черзі Запоріжжя, Вінниця, Донецьк.

Дніпропетровськ погрожує казначейству осадою. "Я попередив казначейство, якщо сьогодні проплати не пройдуть, воно буде блоковано для роботи. Комунальні служби заблокують, і вони не зможуть користуватися своїми приміщеннями", - заявив міський голова Дніпропетровська Іван Куліченко.

Гроші місцевих громад зберігаються у держказначействі, але вже з грудня мери та гуьернатори зіткнулися з проблемою: їхні проплати заблоковані, гроші після подання платіжок не видаються.

Тепер заблоковані гроші перетворили місцеву владу у несумлінного боржника: гроші вона нібито має, а по рахункам не платить.

Натомість перший віце-прем'єр-міністр Олександр Турчинов заявив, що неплатежі - "це короткострокові затримки". "Всі ресурси відповідно до бюджетного кодексу розподіляються і виконуються", - зазначив він. Турчинов також пояснює ситуацію неприйняттям держбюджету, запропонованого урядом.

В той же час вважає, що навіть за умови прийняття бюджету, проблеми б не зникли. "Проект бюджету був поданий з діркою 150 мільярдів, то з якого чуда б взялись гроші", - зазначив він.

За його словами, дефіцит державного бюджету за минулий рік дорівнює 101 млрд грн і більший за сумарний дефіцит всіх років незалежності. Про це повідомив колишній міністр фінансів Віктор Пинзеник Тож уряду доводиться позичати гроші місцевих рад без їх згоди.

У Львові місцева влада пригрозила дефолтом. Після цього міський голова Андрій Садовий зв'язався телефоном з прем'єр-міністром Юлією Тимошенко, яка пообіцяла вирішити ситуацію. Наразі місто отримало 130 млн грн.

Докладніше - в сюжеті ТСН.Тижня.

Читайте також:

Тимошенко наказала врятувати Львів від дефолту

Львів оголосив про свій дефолт

Держбюджет за доходами невиконаний на 34 млрд грн

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: