Чернігів, Полтава та Черкаси судяться з державою за свої гроші в Держказначействі

Місцеві громади з грудня не отримають від Держказначейства своїх грошей. міста погрожують дефолтом та подають до суду.

Влада одразу кількох українських міст судиться з державою за гроші на рахунках місцевих громад у Держказначействі, котрі заблоковані вже кілька місяців.

Судові позови подали Чернігів, Полтава, Черкаси. За ними в черзі Запоріжжя, Вінниця, Донецьк.

Дніпропетровськ погрожує казначейству осадою. "Я попередив казначейство, якщо сьогодні проплати не пройдуть, воно буде блоковано для роботи. Комунальні служби заблокують, і вони не зможуть користуватися своїми приміщеннями", - заявив міський голова Дніпропетровська Іван Куліченко.

Гроші місцевих громад зберігаються у держказначействі, але вже з грудня мери та гуьернатори зіткнулися з проблемою: їхні проплати заблоковані, гроші після подання платіжок не видаються.

Тепер заблоковані гроші перетворили місцеву владу у несумлінного боржника: гроші вона нібито має, а по рахункам не платить.

Натомість перший віце-прем'єр-міністр Олександр Турчинов заявив, що неплатежі - "це короткострокові затримки". "Всі ресурси відповідно до бюджетного кодексу розподіляються і виконуються", - зазначив він. Турчинов також пояснює ситуацію неприйняттям держбюджету, запропонованого урядом.

В той же час вважає, що навіть за умови прийняття бюджету, проблеми б не зникли. "Проект бюджету був поданий з діркою 150 мільярдів, то з якого чуда б взялись гроші", - зазначив він.

За його словами, дефіцит державного бюджету за минулий рік дорівнює 101 млрд грн і більший за сумарний дефіцит всіх років незалежності. Про це повідомив колишній міністр фінансів Віктор Пинзеник Тож уряду доводиться позичати гроші місцевих рад без їх згоди.

У Львові місцева влада пригрозила дефолтом. Після цього міський голова Андрій Садовий зв'язався телефоном з прем'єр-міністром Юлією Тимошенко, яка пообіцяла вирішити ситуацію. Наразі місто отримало 130 млн грн.

Докладніше - в сюжеті ТСН.Тижня.

Читайте також:

Тимошенко наказала врятувати Львів від дефолту

Львів оголосив про свій дефолт

Держбюджет за доходами невиконаний на 34 млрд грн

ВідеоМіста вимагають своїх грошей з держказни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: