Черновецький вирішить проблеми ЖКГ за рахунок підприємців

КМДА вирішила погасити порг перед "Київенерго" за гроші від підвищення оренди комунального майна.

Уряд дозволив Києву узяти кредит на 2 млрд грн, щоб погасити борг перед постачальниками теплової енергії і води. Погашати позику планується за рахунок міського бюджету, для чого столична влада має намір збільшити плату за землю і оренду комунального майна, пише "КоммерсантЪ-Украина" в статті "Деньги окажутся в тепле".

Постановою №371 від 31 травня Кабмін дозволив Київській міській держадміністрації (КМДА) взяти кредит на 2 млрд гривень для погашення боргу перед АЕК "Київенерго" і ВАТ "Київводоканал" по компенсації різниці в тарифах на тепло- і водопостачання. Ці засоби, залучені до кінця року без тендеру, КМДА повинна буде перерахувати на рахунок "Київенерго" в Держказначействі для наступного погашення боргу компанії перед НАК "Нафтогаз України" за поставлений газ (борг на 1 травня склав 2,058 млрд грн.). Погашати кредит влада планує за рахунок бюджету міста, збільшивши плату за землю і вартість оренди коммунального майна.

Київ планує погасити борг перед "Київенерго" (на 1 червня - 1,986 млрд грн.) найближчим часом. "Ми ведемо переговори з декількома банками про надання місту позики. Сподіваємося, нам вдасться залучити короткостроковий кредит з оптимальною процентною ставкою. Якщо у нас будуть труднощі, ми проситимемо у уряду дозволу продовжити термін погашення кредиту",- сказав перший заступник голови КМДА Анатолій Голубченко.

Він відмітив, що доки не йде мова про держгарантії і рефінансування позики Нацбанком. "Зараз ми прораховуємо розміри збільшення ставок оренди і плати за землю, проте я упевнений, що воно буде незначним",- заявив чиновник.

Нагадаємо, київська адміністрація підвищила тарифи на комунальні послуги гарячого водопостачання і централізованого опалення для населення Києва з 1 липня на 34% і 41% відповідно.

Пізніше КМДА заявила про намір продовжити підвищення тарифів на послуги водопостачання та центрального опалення, таким чином приводячи їх до економічно-обґрунтованого рівня. Такі підвищення, окрім 1 липня, відбудуться у вересні і листопаді.

Читайте також:

До кінця року комунальні тарифи в Києві піднімуть тричі

В Україні заборонено підвищувати комунальні тарифи

В Києві підвищили тарифи на гарячу воду і опалення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: