Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Експлуатація цих запчастин призводила до виникнення надзвичайних ситуацій та зривів перевезень "Укрзалізниці".

Правоохоронці викрили закупівлю неякісних запчастин для потреб "Укрзалізниці" на понад 100 мільйонів гривень. 

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

"Служба безпеки України задокументувала закупку неякісних запчастин для потреб Укрзалізниці на понад 100 мільйонів гривень, яка створювала загрози стабільному функціонуванню залізничних перевезень", - йдеться у повідомленні. 

Оборудку організували представники комерційних структур за "підтримки" посадовців керівного складу "Укрзалізниці". Значна частина коштів привласнювалась фігурантами через фірми із ознаками фіктивності. 

"Через високий рівень зносу рухомого складу та нестачу коштів на оновлення основних засобів, зловмисники налагодили постачання запчастин та обладнання неналежної якості. Продукція, зокрема, не відповідала встановленим характеристикам, була із явними ознаками попереднього використання. Частина запчастин, за версією слідства, виготовлена в кустарний спосіб, частина - викрадена з вітчизняних підприємств залізничної галузі", - зазначили у СБУ.

За висновками експертів, експлуатація такого обладнання на рухомому складі Укрзалізниці призводила до системного виходу його з ладу, виникнення надзвичайних подій та зривів перевезень. Зловмисники успіли поставити "Укрзалізниці" неякісної продукції на понад 100 мільйонів гривень.

Наразі правоохоронці проводять обшуки у п'яти регіонах України на структурних підрозділах АТ "Укрзалізниця", у комерційних структурах, виробничих і офісних приміщеннях, за місцями проживання фігурантів.  

Нагадаємо, 11 червня стало відомо, що директор однієї з філій "Укрзалізниці" через службову недбалість завдав збитків довкіллю на понад 850 млн грн. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції