Чистий прибуток Renault минулого року впав на 78%

Прибуток французького автовиробника за підсумками минулого року становив 599 млн. євро.

Французький автовиробник Renault оголосив, що його чистий прибуток за підсумками минулого року становив 599 мільйонів євро - це на 78% менше, ніж в 2007-му, коли компанія заробила більше 2,7 мільярдів євро, повідомило AFP.

Як заявили представники компанії Renault, продажі автомобілів в четвертому кварталі минулого року світової фінансової кризи скоротилися на 30%, а за весь рік – на 7%. В Renault також відзначили, що за підсумками звітного періоду виручка знизилася на сім відсотків, при цьому якщо в першому кварталі 2008 року вона виросла на 2,3 відсотка, то в третьому і четвертому скоротилася на 2,2 і 28,7 відсотка відповідно. Керівництво автовиробника чекає, що цього року "ситуація на ринку погіршає", проте дати які-небудь точні прогнози за кількістю реалізованих машин або фінансовим результатам в Renault відмовилися.

Нагадаємо, що інший французький концерн – PSA Peugeot Citroen – закінчив 2008 рік із збитком у розмірі 343 мільйонів євро. У компанії вважають, що цей рік також буде збитковим, при цьому втрати залишаться приблизно на тому ж рівні.

В цілях допомоги вітчизняному автопрому французький уряд прийняв рішення надати PSA Peugeot Citroen і Renault пільговий кредит на загальну суму сім мільярдів євро. Ці кошти будуть надані тільки за умови, якщо компанії не скорочуватимуть персонал у Франції і продовжать випуск автомобілів на всіх місцевих заводах. Автовиробники мають намір направити ці гроші на розробку нових економічних машин і "подолання наслідків кризи".


Читайте також:

Pegeot та Fiat об’єднуються?

Крах автопрому США призведе до "шоку" економіки

Автовиробник SsangYong оголосив про банкрутство

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: