Чому київські таксисти протестували палаючими шинами проти появи на ринку системи Uber

95% таксистів в Україні працюють нелегально.

У Києві невдовзі має почати працювати електронна система таксі Uber. Вона прийшла із Заходу. Просто в смартфоні робите замовлення самі. Обираєте найкращу машину і навіть бачите на карті, як вона до вас рухається. Здається, щастя близько. Але те, що надихає пасажирів, просто розлютило нинішніх таксистів. Настільки, що вони блокували протестами центр столиці. Під колотнечу навіть запалали шини.

То як знайти компроміс між новими технологіями, пасажирами, і тими, для кого таксі – порятунок від безробіття? Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Тиждень.

В одному лише Києві працює понад 20 тисяч авто таксі. Але це не означає, що ти його викликав – і все буде гаразд.

Таксі – це давно вже не професія. Це спосіб вижити для величезної кількості чоловіків та їхніх родин. Мало платять вдень – ввечері крутиш кермо. Звільнили – пішов таксувати і шукаєш іншу роботу.

Більшість таксистів в Україні – 95% із 250 тисяч – нелегали. Вони працюють без жодних документів та не платять ніяких податків, окрім як відсотки за підключення до інформаційних мереж. Вони забувають про техогляд, а про медичне обстеження нерідко не чули взагалі. Говорять, що чистими можуть заробити і до півтори тисячі гривень за зміну. Якщо ж працюють на компанію, то – лише 350.

Остання крапля для українських таксистів – це оголошення, що в Україну йде Uber. Це електронна система пошуку таксі, аналоги якої вже існують у великих містах. Таксисти звинувачують Uber у заниженні цін, роботі з нелегалами та ухиленні від сплати податків в національну економіку.

Офісу в Україні міжнародна фірма досі не має. Прес-секретар відповідає з московського телефону:

"У нас немає завдання зруйнувати ринок перевезень у Києві. Навпаки, Uber значно розширює ринок перевезень, створюючи додатковий попит з боку користувачів. Uber співпрацюватиме з перевізниками, у яких є ліцензії".

Таким чином Uber – це справді загроза старій системі таксі у цілому світі. Таксисти бунтують, але пасажири радіють. Бо інформаційна технологія значно спрощує життя клієнта, і з оплатою, з рівнем машини, і з відповідальністю за ДТП. Утім, у її успіх українські таксисти-нелегали не вірять. І влаштували попереджувальний страйк та запалили шини в центрі Києва. Кілька десятків машин з шашечками їздять навколо мерії та невпинно сигналять. Якщо до 10 березня влада не почує вимоги водіїв, то вони обіцяють, що акція непокори пошириться на всю Україну.

Більше подробиць дивіться в сюжеті Станіслава Ясинського.

ВідеоЧому столичні таксисти бунтують проти системи UBER

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: