Чому ціни ростуть і як цьому зарадити?

Уряд подасть до Верховної ради ряд законопроектів, що стосуються боротьби з інфляцією.

Віктор Янукович і Віктор Ющенко
УНІАН
Віктора Ющенка настільки занепокоїла інфляція, що він пішов на нараду уряду.
Уряд найближчим часом планує подати на розгляд новообраної Верховної ради декілька законопроектів, спрямованих на створення умов для запобігання стрибкам цін на ринку продовольства і підвищення соціального захисту громадян в умовах підвищення цін. Про це повідомив перший віце-прем`єр-міністр, міністр фінансів України Микола Азаров сьогодні на розширеній нараді з питань ситуації на ринку продовольчих товарів, яка проходить під головуванням президента України Віктора Ющенка і прем`єр-міністра Віктора Януковича.

За словами Миколи Азарова, перед урядом на сьогодні стоїть низка завдань у цьому напрямі. 

Він зауважив, що для недопущення формування необґрунтованих цін товаровиробниками, посередниками і продавцями необхідно посилити контроль над ситуацією на продовольчих ринках, зокрема, на ринках продукції тваринництва, олії і хліба.

"Це пряма відповідальність місцевих органів влади", - сказав Микола Азаров, наголосивши, що місцева влада поки що незадовільно використовує механізми, надані законодавством щодо врегулювання цін. "Керівники цих органів повинні посилити вимоги до своїх підлеглих, які відповідають за ситуацію на споживчому ринку і в ЖКГ, а також за контролем над цінами і тарифами", - зауважив Микола Азаров.

Міністр фінансів також вважає, що МінАПК і Мінекономіки необхідно взяти на особливий контроль насичення внутрішнього ринку зерном, борошном, насінням соняшнику і маслом. Необхідно також посилити контроль над їх експортом, відзначив він.

Також, на його думку, необхідно забезпечити режим максимального сприяння укладенню прямих договорів між виробниками сільгосппродукції і переробними підприємствами, підсилити контроль над діяльністю посередників на ринках аграрної продукції.

Також Микола Азаров згадав деякі структурні деформації української економіки. Так, темпи зростання реальної заробітної плати в Україні в 26 разів перевищують темпи зростання продуктивності праці.

Через те, на думку міністра фінансів, відбувається звуження потенціалу розвитку економіки через недостатню увагу до інвестиційної складової і прискорення зростання імпорту. "Саме через таку структурну деформацію у нас, починаючи з 2005 року, відбувається випереджаюче зростання імпорту над експортом. При цьому імпортуються товари, які могли б вироблятися і в Україні, якби своєчасно реалізовувалися інвестиційні плани підприємств з впровадження нових технологій і розширення асортименту продукції", - зауважив Азаров.

Він також вважає, що надмірна соціалізація бюджету лише тимчасово вирішує завдання підвищення добробуту населення, оскільки це не базується на адекватному розширенні обсягів виробництва і підвищенні продуктивності праці. 

Президент Віктор Ющенко, присутній на нараді уряду, зауважив, що темпи інфляції викликають у нього стурбованість.

Президент нагадав, що Україна в своїй історії проходила етапи від гіперінфляції на рівні 11182% до дефляції 2002 року на рівні 0,6%.

Віктор Ющенко уточнив, що за 9 місяців цього року зростання цін на продовольчі товари становило 12,4%, а на послуги - 8,7%. Він нагадав, що 2007 року рівень інфляції планувалося утримати на показнику 7,5%.

При цьому глава держави зауважив, що найвищими темпами зросли ціни на соняшникову олію (на 49%) при тому, що 2006 року ціна знизилася на 2,4%; ціна борошна зросла на 28% проти 4% у 2006 році; ціна на яйця збільшилася на 18%, тоді як 2006 року вона знизилася на 21%.

На думку Віктора Ющенка, сьогодні на нараді необхідно ухвалити принципове рішення в чотирьох ключових аспектах: зовнішньоекономічна й митна політика; бюджетна фінансова політика; монетарна політика; рівень підтримки національних товаровиробників.

Микола Азаров
УНІАН
Чинний міністр фінансів має оптимістичний прогноз інфляції на наступний рік.
На нараді Кабміну Віктор Ющенко наголосив, що методологія оцінки інфляції та розрахунку прожиткового мінімуму застаріла й вимагає вдосконалення.

"У нас є методологічні проблеми з оцінкою інфляції, тому дуже часто в суспільстві ми чуємо негативну оцінку. А ця тема зачіпає й нашу соціальну реакцію. Ми сім років не міняли методологію розрахунку прожиткового мінімуму", - сказав Віктор Ющенко.

На його думку, наявна методологія розрахунку прожиткового мінімуму є поверховою й не відображає реальні потреби людини. "А це серйозні перешкоди для формування соціальних стандартів. Потрібен новий розрахунок і нова методологія", - наголосив президент.

Віктор Ющенко на нараді також висловився за проведення жорсткої монетарної політики.

"Я завжди був прихильником того, що монетарна політика в Україні має бути жорсткою. Пусті гроші нікого не лікують. Усіх спонукають до роботи лише сильні гроші, а сильні гроші – тільки тоді, коли вони стабільні", - сказав Віктор Ющенко.

Президент України закликав усіх учасників наради до відкритої і відповідальної дискусії на цю тему. "Давайте пам`ятатимемо, що у нас від’ємне сальдо в зовнішній торгівлі на рівні 7 млрд. доларів. Давайте також пам`ятати, що майже половину в національній депозитній системі становлять вклади населення в іноземній валюті, хоча тенденція зламана і національна банківська система вже розвивається набагато ефективніше", - пояснив він. 

Натомість перший віце-прем'єр, міністр фінансів Микола Азаров прогнозує інфляцію в 2007 році на рівні нижче від 11,6%. Про це він сказав на нараді Кабінету міністрів, присвяченій проблемам росту цін на продовольчі товари.

Азаров зауважив, що хоча за дев'ять місяців інфляція становила 8,6% при плані 7,5% на рік, однак показник інфляції 2007 року не буде гіршим, ніж у попередні роки. "Показник 2007 року не буде гіршим, ніж у попередні роки", - сказав Азаров. Інфляція в 2006 році становила 11,6%, в 2005 - 10,3%. Азаров указав на важливість аналізу факторів, що прискорили зростання інфляції цього року.

З його слів, на зростання інфляції вплинули високі темпи приросту доходу населення, а також зростання ВВП. Він також сказав, що зростання цін на соняшникову олію пов'язане зі зниженням площ посіву соняшника.

Як відомо, у червні 2007 року Азаров прогнозував інфляцію менше ніж 7% за підсумками 2007 року. У січні-вересні інфляція становила 8,6%, за 2006 рік - 11,6%. Президент Віктор Ющенко стурбований темпами росту інфляції 2007 року.

ВідеоНарада Кабміну з інфляції

ВідеоВіктор Ющенко про інфляцію (ексклюзивне відео)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: