Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Чому українцям "несправедливо" підвищили пенсії та як спецпенсіонерам отримати надбавки

В Україні вже місяць триває пенсійна реформа.

Минув рівно місяць, як від 1 жовтня в Україні зросли пенсії. Перераховані соцвиплати отримали понад дев’ять мільйонів українців. Відтепер розмір пенсії будуть рахувати, виходячи з показника середньої зарплати в 3764 грн.

Про це йдеться в сюжеті програми "Сніданок з "1+1".

Суттєве підвищення отримали ті українці, які пішли на пенсії до 2008 року. Водночас чимало пенсіонерів підняттям лишилися не задоволені. Попри великий робочий стаж, багато українців отримали невелику надбавку.

Киянка Наталя Миколаївна отримала мізерне підвищення пенсії – 22 грн. Жінка пішла на пенсію 2009-го, маючи робочий стаж 34 роки.

"Я чекала на більше, бо прожити на ці гроші не можна", - бідкається жінка.

І таких людей в Україні чимало. Відділення Пенсійного фонду сьогодні переповнені "ображеними" пенсіонерами, які не розуміють, чому вони отримали невелике підвищення пенсії або ж не отримали взагалі.

У Пенсійному фонді пояснюють, що найбільше підвищення отримали ті українці, які пішли на пенсію до 2008 року. Адже пенсія їм рахувалася за нижчим показником середньої заробітної плати, ніж нинішній – 3764 грн.

"Якщо пенсія призначена до 2008 року, то цей показник 1197,91. І чим ближче до сьогоднішнього дня, тим вищий цей показник, який застосовується під час обчислення пенсії. І якщо ми заміняли показник, наприклад, 2308,70 на єдиний 3764,40, то відповідно це також вплинуло на те, який розмір підвищення отримала людина".

Відео Перерахунок пенсії: хто і за яким принципом отримає надбавку

Не отримали підвищення власники пенсії, яка призначалася за спеціальними законами, й ті люди, які пішли на пенсію в останні роки.

"Тому що пенсію уже рахували з показника 3764,40, помножено на тривалість страхового стажу і на індивідуальний коефіцієнт заробітної плати".

Щоправда, власники спеціальних пенсій, а це, наприклад, науковці та держслужбовці, мають змогу перейти на звичайну трудову пенсію і таки отримати надбавку. Цю можливість передбачає реформа. І деякі нею вже скористалися. Колишній державний службовець Василь мав спеціальну пенсію, але змінив її на трудову. Бо та вища.

"Загальна трохи вища, ніж була у мене як державного службовця. Для пенсіонера має значення уже там 500, чи 600, чи 1000. Але щоб було більше треба".

Коли буде наступне підвищення пенсій, у Пенсійному фонді поки не знають. Кажуть, усе залежить від того, коли уряд збільшить соціальні стандарти, тобто середню заробітну плату.

Раніше голова Пенсійного фонду пояснив, чому "несправедливі" надбавки до пенсій різняться в декілька разів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції