"Чорна каса Енергозбуту": філію Укрзалізниці викрили на масштабній корупційній схемі

Чиновники розробили корупційний механізм надання послуг комерційним структурам.

Співробітники Служби безпеки України спільно зі столичною прокуратурою викрили окремих керівників філії "Енергозбут" ПАТ "Укрзалізниця" на систематичному отриманні хабарів з підприємців.

Чиновники розробили корупційний механізм надання послуг комерційним структурам, передає прес-служба СБУ.

За допомогою цієї схеми занижувалися реальні обсяги спожитої клієнтами електроенергії. Лише третина обсягів сплачувалася офіційно на рахунки  "Енергозбуту", третина надходила зловмисникам в якості хабара, решта економилася підприємцями. За офіційними даними тарифи філії "Енергозбут" нижчі розцінок обленерго.

Зазначається, що оперативники спецслужби затримали у Вінниці начальника регіонального вузла та одного з керівників київського підрозділу  "Енергозбуту" під час отримання 250 тисяч гривень від бізнесмена за укладання корупційної угоди на постачання електроенергії.

"Під час обшуків у центральному офісі філії "Енергозбут" в Києві, структурних підрозділах у Вінницькій області та за місцями проживання фігурантів справи, співробітники СБ України виявили документацію, яка підтверджує функціонування у філії ПАТ "Укрзалізниця" сталої структурованої системи одержання хабарів у особливо великих розмірах. В одного із затриманих зловмисників правоохоронці вилучили так звану "чорну касу" "Енергозбуту" та майже мільйон гривень та "чорну" бухгалтерію з обліку отриманих коштів", - йдеться у повідомленні.

Наразі тривають слідчі дії, відкрито кримінальне провадження. 

Нагадаємо, раніше співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою та поліцією викрили у Києві багатомільйонну схему розкрадання майна працівниками Південно-західної залізниці. Керівники середньої ланки спільно з підлеглими систематично зливали та реалізовували комерційним структурам паливно-мастильні матеріали, призначені для роботи локомотивів. 

Фотогалерея СБУ викрила багатомільйонну схему розкрадання майна в "Укразалізниці" (6 фото)

Залиште свій коментар