"Чорний лебідь 2020 року". Фонд Sequoia Capital назвав спричинені коронавірусом проблеми для бізнесу і дав поради

"Чорний лебідь 2020 року". Фонд Sequoia Capital назвав спричинені коронавірусом проблеми для бізнесу і дав поради

Фото: Associated Press

Бізнес відчуває проблеми з логістикою, а важливі ділові зустрічі скасовуються.

Американський венчурний фонд Sequoia Capital зробив низку прогнозів про вплив спалаху коронавірусу на бізнес. Аналітики розповіли, які зміни вже відчуває сфера комерції, а також поділилися порадами, які допоможуть комфортно перенести нові умови.

Про це йдеться у доповіді компанії.

"Коронавірус - це чорний лебідь 2020 року", - починається доповідь аналітиків Sequoia Capital. Там відзначили три основні проблеми через коронавірус:

  • Падіння ділової активності: низка компаній від грудня до лютого різко знизила темпи зростання. Це загрожує тим, що чимала частина бізнесу не зможе виконати намічені фінансові плани на 2020 рік.
  • Перебої у ланцюжку поставок: проблеми на китайському кордоні безпрецедентно впливають на світовий ланцюжок поставок. Через це багато компаній змушені шукати альтернативних постачальників. Найменше через проблеми логістики страждають IT-компанії.
  • Скасування зустрічей і поїздок: багато компаній заборонили "несуттєві" поїздки. Очевидним є негативний вплив поширення вірусу на туризм, однак страждає і інший бізнес - через страх зараження скасовуються важливі ділові зустрічі.

Зазначається, що на отримання контролю над хворою знадобиться чимало часу. Знадобиться й час на відновлення світової економіки. Аби вберегти свій бізнес від потрясінь, фахівці Sequoia Capital радять таке:

  • Розробити предметну стратегію поведінки у ситуації, що склалася. У документі повинні бути відображені всі можливі ризики та способи їхнього подолання. Слід спрогнозувати продажі і визначити відставання від початкових фінансових планів.
  • Не забувати про маркетинг. Несподівані умови ведення бізнесу – гарний привід для генерації нових ідей. Також слід подумати про продуктивність і проаналізувати кількість свого персоналу.
Фото: ТСН.ua

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Спалах коронавірусу в Європі

Спалах коронавірусу в Європі

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація