Чорний ринок онкопрепаратів: контрабанда з РФ і перепродаж оплачених бюджетом ліків

Боротися з незаконним бізнесом можна лише суворими вироками суду.

Усі онкопрепарати в Україні можна купити на "чорному ринку", де 90% пропозиції складається з "валізового" імпорту з Росії. Відвертий фальсифікат або куплені в сусідніх державах за бюджетний кошт і списані лікарями препарати українці купують через те, що ділки продають їх удвічі дешевше, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Оголошення розміщують на стовпах біля лікарень. Наявність ліків пояснюють як нібито залишки після лікування. Однак направду асортимент у ділків широкий. І вони готові відправляти його кур'єром або поштою в інші регіони України. Найчастіше такі ліки коштують у половину дешевше, ніж в аптеках. Але української сертифікації вони не мають – лише російську.

ВідеоВсе частіше українці ризикують життям, купуючи онкопрепарати на чорному ринку

Головний лікар інституту раку каже, що ділки свою рекламу розвішують навіть у самій установі та ходять по палатах із пропозиціями. "Щоранку обходить черговий і знімає, що щодня вішають", - розповідає медик.

Під виглядом контрабандних онкопрепаратів українцям продають також відвертий фальсифікат. Адже контролю за якістю цих препаратів немає жодного. Оскільки такі ліки дуже чутливі до температури, вони можуть бути зіпсовані та списані за кордоном, а контрабандисти їх продають, наче повноцінні. Тому бажаючи заощадити, покупці часто купують невідомо що – і добре, коли не отруту для свого організму.

Разом із цим є й лікарі, котрі не тільки використовують препарати сумнівного походження, а й самі ними приторговують. І не обов'язково фальсифікатом чи контрабандою – є випадки, коли пацієнтам продається вже оплачена державою хіміотерапія. Олександра, яка втратила батька, коли зіткнулася з такою медициною, тепер опікується інтернет-платформою, де можна дізнатися наявність онкопрепаратів по областях та перевірити, чи не оплачені з бюджету ліки, що продаються. Вона каже, що такі випадки не поодинокі.

Як уже повідомлялося, уряд України вирішив проблему розмитнення ліків онкохворим дітям, розблокувавши їх поставку до медичних закладів. Про це 14 вересня заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич

Залиште свій коментар

Наступна публікація