В Україні знову подорожчають цигарки

Після набуття чинності нового Податкового кодексу очікується суттєве подорожчання цигарок. За найоптимістичнішими прогнозами - на гривню за пачку.

Набуття чинності нового Податкового кодексу України може призвести до подорожчання сигарет до 1 гривні за пачку.

Про це заявив Костянтин Красовський, завідувач сектором контролю над тютюном Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ України.

У цілому, говорить експерт, за умови, що безподаткова частина вартості залишиться незмінною, прийняття Податкового кодексу може призвести до зростання цін на сигарети малої та середньої вартості приблизно на 50 копійок за пачку, а на дорогі марки сигарет - до 1 гривні за пачку.

Експерт нагадав, що згідно з прийнятим 20 травня Верховною радою Закону (законопроект N6337) (ще не підписаний президентом), ставки акцизу на сигарети з фільтром повинні підвищитися: специфічна - з 69 до 90 гривень на 1000 штук, адвалорна - з 20% до 25% , мінімальна - з 115 до 150 гривень на 1000 штук.

У той же час, проект нового Податкового кодексу пропонує залишити специфічну ставку на колишньому рівні - 69 гривень, але при цьому підвищити адвалорну ставку до 36%, а мінімальну ставку підвищити до 170 гривень. Для сигарет без фільтра пропонується підвищити мінімальну ставку з 57,5 гривні до 85 гривень. Також пропонується ввести акциз на тютюнову сировину (12 гривень за 1 кілограм, зараз ставка є нульовою) і ряд інших змін.

Таким чином, у разі підписання президентом згаданого закону, для сигарет з фільтром середньої вартості (наприклад, Bond) вартість виросте з нинішніх 6,25 гривні до 7,35 гривні після 1 липня, а у випадку прийняття Податкового кодексу - до 7,80 гривні за пачку.

Дешеві сигарети з фільтром (наприклад, "Отаман"), підрахував Красовський, подорожчають відповідно з 4,75 гривні до 5,60 гривні і 6,10 гривні за пачку. Дорогі сигарети з фільтром (наприклад, Marlboro) подорожчають відповідно з 9,00 гривні до 10,30 і 11,30 гривні за пачку.

Крім того, припускає експерт, введення акцизу на тютюнову сировину може підвищити вартість сигарет ще приблизно на 20 копійок за пачку.

Читайте також:

Стрес на роботі допомагає кинути палити

Ізраїльські медики довели, що палять люди з низьким IQ

Вчені встановили механізм виникнення раку легенів у курців

В Україні підвищено акцизи на алкоголь, сигарети і бензин

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: