Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ціна на електроенергію може зрости для деяких споживачів – Оржель

Міністр енергетики планує змінити процес визначення тарифів на електроенергію.

Міністерство енергетики України планує відмовитися від пільгового тарифу на електроенергію для побутових споживачів.

Про це повідомив міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель 25 листопада під час презентації пріоритетів роботи міністерства на 2019-2020 роки.

Міністр зазначив, як перший етап змін планується підвищення тарифу для великих побутових споживачів до рівня II класу промислових споживачів.

"Ми будуємо ефективні енергетичні ринки. ПСО, або режим спеціальних зобов'язань – інструмент, який не покращує ефективність ринку. Я не думаю, що ми повністю відмовимося від ПСО в 2020 році, але ми будемо рухатися в напрямку того, щоб зменшити обсяг ПСО", – сказав він.

Оржель пояснив, що мова йде про випадки, коли споживач або дуже забезпечена особа, або він ховає за фізичною особою промислове виробництво.

"Зокрема, ми розглядаємо і вивчаємо можливість, що означає приведення ціни до реальної ринкової – до II класу напруги – для тих побутових споживачів, які споживають набагато більше, ніж інші, – додав глава Мінекоенерго. – Це великі обсяги – понад 500 кВт або ще більше".

Раніше український уряд ухвалив постанову про покладання спеціальних обов'язків на ринку електроенергії, яка зробить можливим зниження тарифів на електроенергію для всіх непобутових споживачів. "Енергоатом" та "Укргідроенерго" братимуть участь у спецобов’язках на 90% та 35% виробленої ними електроенергії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції