Ціна росте, як на дріжджах: в Україні здорожчає хліб

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Експерти обіцяють, що ціни збільшаться ще більше.

Експерти прогнозують нову хвилю здорожчання хліба в Україні. Скільки незабаром коштуватиме вітчизняна паляниця та чому вона має здорожчати дізнавався "Сніданок з 1+1".

За вісімнадцять років середній українець відмовився від кожного п’ятого буханця. Від 2000-го до 2018-го – українець у середньому почав їсти за рік хліба на 25 кілограмів менше.

"За минулий рік при інфляції 9% і при здорожчанні продуктової корзини на 18%, хліб подорожчав на 22%. Такий процес буде постійно. Ми маємо кожен місяць здорожчання хліба на 1-1,5%, іноді й 2%", - розповідає експерт економічного дискусійного клубу Олег Пензин.

Опосередковано Пензин пов’язує це зі збільшенням мінімальної зарплати, а також здорожчанням оренди та комунальних послуг. "Але головна причина не в цьому. 40-45% від вартості хліба – це ціна борошна. Тільки вона не збільшувалась, а навпаки", - уточнили у студії.

На відсотків 10-15% ціна на світовому ринку на зерно менша на сьогодні, ніж була минулого року в цей же період часу. До реальної зміни цін на зовнішніх ринках на зерно, наш процес постійного здорожчання хліба має досить опосередковане значення.

Дорожчає наша паляниця через інше. До 2017 року в Україні працювало регулювання цін на соціальні сорти хліба. Він був дешевим, бо його вартість чітко регулювала держава. А пекарям і хлібопідприємствам доводилось виробляти його собі у збиток. Проте після зняття держрегулювання ми почали мати оцей постійний ріст, який, з моєї точки зору, відповідає намаганню пекарів вирівняти рентабельність не швидким методом, а поволі, потрошечку.

Ціна хліба почала рости, і маючи цифри зростання минулого року, експерт прогнозує чергове подорожчання й на наступний. "Хліб знову додасть 20-22%", - обіцяє Пензин.

Так вже наступного року за батон доведеться віддавати не 16, а майже 20 гривень, а за буханець українського 27, замість 22.

За словами експерта, наш хліб не перестане дорожчати, поки його вартість не стане рентабельною для виробників. "А це така ж ціна, як у наших сусідів. Наприклад, поляків. Там ціна на хліб для українських виробників - об'єкт заздрості, адже в сусідів він дорожчий на 50-60, а подекуди й на 100% від нашого", - зазначили в ефірі.

Нагадаємо, 10 серпня повідомлялося, що в Україні в перші два місяці літа падали ціни. У червні індекс цін склав мінус 0,5%, у липні – мінус 0,6% (порівняно з попереднім місяцем).

ВідеоПшеничний хліб в Україні за рік подорожчав на 60 відсотків - Економічні новини

Його кілограм зараз коштує 46 гривень. Трохи менше додав у ціні житній хліб, але й він подорожчав на 40 відсотків і коштує 30 гривень за кілограм. Які ще продукти додали в ціні, а які подешевшали - дивіться в економічному огляді після свіжого курсу валют.  

Пшеничний хліб в Україні за рік подорожчав на 60 відсотків - Економічні новини

Залиште свій коментар

Вибір редакції