Ціни і воєнний стан: ТСН дослідила, чи зросла вартість солі, бензину і продуктів

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Ціни і воєнний стан: ТСН дослідила, чи зросла вартість солі, бензину і продуктів

УНІАН

Реальна картина в українських крамницях повністю суперечить російській пропаганді.

Порожні полиці магазинів та люди, які б’ються за пачку солі – такі казки про українські магазини ширяться від російських пропагандистських телеканалів. Насправді усе навпаки, солі та продуктів удосталь, ніякого ажіотажу немає, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Журналісти в Києві навіть почали пропонувати сіль безкоштовно, але люди відмовлялися: "Ні, дякую, дефіциту не відчуваю", "Ні, навіщо?", "Рибу солити буду чи що? Ні, дівчатка, нічим я не запасаюся". Звичка запасатися сірниками та сіллю з'явилася під час Другої світової війни – у той час найбільше здорожчали саме ці товари, їхня ціна зросла у три, а то й у чотири рази. Тож аби не переплачувати, люди заздалегідь купували сіль та сірники. Однак зараз сірники та сіль перестали бути стратегічним товаром.

Чи закінчилась сіль: ТСН перевірила полиці українських крамниць

Чи закінчилась сіль: ТСН перевірила полиці українських крамниць

Один із сільських магазинів поблизу Сум: на полиці одиноко стоїть пачка солі, однак на підлозі в закутку ще зо два десятки пачок. Продавчиня бідкається, що люди взагалі не купують солі. На Сумському ринку підтверджують: ажіотажу не було. На Миколаївщині ситуація аналогічна, там навіть самої суєти навколо солі не розуміють – кажуть, її достатньо не лише в магазинах, а й у постачальників. По інші продукти теж ніяких черг не спостерігається. Пан Віктор купує м'ясо для борщу та зауважує, що ціна та сама, що й минулого тижня. "Мені здається, все стабільно", - каже він.

Натомість пані Інна говорить, що здорожчали овочі та фрукти, але причина цього – не воєнний стан, а те, що через морози дорожче обходиться їх зберігання. "Мороз, звісно. Новий рік скоро", - каже вона. Експерт із торговельних мереж Олексій Дорошенко підтверджує, що ціни на овочі напереродні зими зростають, проте цього тижня вони навпаки знизилися. "Якраз у останні два дні навіть імпортовані фрукти і овочі падали в ціні через те, що люди почали купувати продукти довготривалого зберігання", - пояснив він.

Бензин теж далекий від того, щоби бити цінові рекорди. "За листопад ціни на бензин знизилися на дві гривні за літр, на дизпальне поки що скромніші темпи зниження, очікуємо, що вони зараз пришвидшаться. І вже почав дешевшати скраплений газ", - розповів експерт ринку нафтопродуктів Сергій Куюн. У Мінагрополітики підтверджують, що панікувати не варто, бо товарів першої потреби та продуктів більше, ніж достатньо. Тож зростання цін через воєнний стан не буде.

Кореспондент ТСН Інна Власова

Національний банк України
Наступна публікація