Ціни на бензин стабілізуються до весни

Днями досягнута домовленість між трейдерами та урядом, що до середини лютого А-95 не буде дорожче 9 гривень за літр. Однак навесні ціни стрімко підуть угору.

1 лютого бензин подолав планку в 9 грн. за літр. На деяких заправках у Донецьку паливо відпускали навіть по 9,20 грн. В інших регіонах вартість літра А- 95 наближається до 9 гривень - так, в Києві 8,72 - 8,80, у Харкові та Львові - 8,60 - 8,80, в Криму - до 8,90. Найдешевший бензин у Чернівецькій області - 8,25 грн./л.

Як повідомило джерело в Кабміні, днями досягнута домовленість між трейдерами та урядом, що до середини лютого А-95 не буде дорожче 9 грн, пише "Сегодня".

Президент асоціації "Об'єднання операторів ринку нафтопродуктів Україна" Леонід Косянчук стверджує, що така ціна - збиток для бензоколонок, тому що розрахунки самих чиновників показують 9,30-9,40 грн. за літр А-95 до середини лютого і близько 8,40 грн. на ДТ.

Проте нагнітати ситуацію ніхто не зацікавлений, тому учасники ринку ведуть діалог з урядом з приводу стабілізації цін.

Директор консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн прогнозує, що трейдери зможуть виконати домовленість з Кабміном, і до середини лютого на АЗС вище 9 грн. за літр А-95 не буде. Але подальшого подорожчання уникнути не вдасться.

"Збіглося два несприятливих чинника - майже 20%-ве за останні місяці зростання світових цін на нафту і збільшення з січня в Україну акцизу на бензин приблизно на 50 коп./л, - стверджує Куюн.

Як будуть розвиватися події далі, багато в чому залежить від цін на нафту (через революцію в Єгипті барель її різко подорожчав: з 95 до 105 доларів) і від того, чи запровадить наш уряд з березня-квітня мито на імпортні нафтопродукти (130 євро на тонну бензину і 80 євро на тонну дизпалива) для захисту наших виробників.

Якщо це станеться, імпортний А-95 подорожчає до 10,5-10,7 грн./л, а дизпаливо - з 8,40 до 9,30 грн. /л. Український ж бензин, швидше за все, буде не набагато дешевшим (на 30-40 коп./л), стверджує Куюн.

За словами експерта, вітчизняні НПЗ зможуть забезпечити паливом лише 70% ринку, тому від імпорту нікуди піти не вийде. Значить, до його ціни будуть підтягуватися український бензин і дизель, даючи знижку на гіршу якість.

Читайте також:

В Україні стрімко зросли оптові ціни на бензин

Бензин в Україні дорожчає через імпортерів

Україна відклала перехід на якісний бензин

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: