Літр бензину подекуди коштує вже 2 євро.
Проблеми на Близькому Сході призвели до того, що у всьому світі подорожчала як нафта, так і усі види бензинів. У Європі ціна пального взагалі побила історичний рекорд.
На сьогодні найдорожчий бензин в Європі продають у Норвегії, Італії, Нідерландах, Данії і Греції. Підвищуються швидкими темпами ціни і в Польщі, Хорватії, Естонії, Чехії, де автомобілісти вже неодноразово проводили акції "стоп бензин", пише BFM.ru.
У Франції ціни на бензин вже досягли історичного максимуму, перевищивши психологічний рубіж в 2 євро за літр. Правда, така ціна за літр бензину була поки відзначена лише на деяких заправках в самому центрі Парижа. Однак ця новина викликала справжній фурор в країні, а деякі французькі політики стали використовувати її в якості вагомого аргументу в ході передвиборної боротьби.
Ціни на бензин досягли історичного максимуму і в Італії. Зараз середня по країні вартість літра високоякісного палива становить 1,96 євро, ціна літра дизельного палива - понад 1,8 євро. Згідно з прогнозами фахівців, до початку квітня бензин подолає і відмітку в 2 євро. В цілому ж подорожчання палива - основний фактор зростання інфляції на Апеннінах.
Директор з оперативного маркетингу та розвитку бізнесу "Рено Тракс Схід" Олексій Шарапанюк вважає, що подорожчання бензину пов'язане не тільки з високими цінами на нафту, але і з діями спекулянтів, які підвищують ціни на тлі очікувань подальшого подорожчання.
Заступник генерального директора компанії Omnicomm Станіслав Ємельянов зазначає, що нинішнє зростання цін на паливо в Європі є частиною стабільного підвищення, що почалося ще в 2009 році і не припиняється навіть в періоди європейських криз.
"З урахуванням того, що економіка Європи останнім часом нехай погано, але зростає, а ситуація навколо Лівії та Ірану продовжує бути нестабільною, можна очікувати, що ціни на нафту, а за ними і на паливо в Європі будуть рости ще, як мінімум, півроку", - прогнозує фахівець.
Експерти відзначають, що у зв'язку з подорожчанням бензину в Європі останні час початок значно падати споживання палива. Причому простежується чітка залежність: кожні 10% зростання ціни приводять до падіння споживання бензину на 6%, а дизпалива на 2%.
Нагадаємо, нещодавно глава МВФ Крістін Лагард заявила, що проблема росту цін на нафту перетворюється на нову глобальну економічну проблему.