Ціни на газ для населення дозволили підвищувати без узгоджень

Угода між урядом та профспілками, яка зобов’язувала владу підвищувати тарифи для населення лише з відома профспілок, більше не діє.

Національна комісія регулювання електроенергетики (НКРЕ) більше не зобов’язана отримувати згоду профспілкових організацій на підвищення цін на газ для населення. Про це 15 липня повідомив голова НКРЕ Сергій Тітенко.

За його словами, генеральна угода між Кабінетом міністрів і профспілковими організаціями від 17 вересня 2008 року, яка зобов’язувала органи центральної влади приймати рішення про підвищення тарифів для населення лише з відома профспілок, діяла в 2008-2009 роках.

"У 2010 році це розпорядження вже не діє", - сказав Тітенко. При цьому він зазначив, що чинне законодавство передбачає консультації з профспілками, але ніяк не обов’язкове узгодження рішень про підвищення тарифів.

Нагадаємо, НКРЕ своїми постановами від 13 липня збільшила з 1 серпня 2010 року на 50% відпускні ціни на природний газ для населення й ціну газу для підприємств теплоенергетики, що забезпечують опалення й гаряче водопостачання населення.

Про намір оскаржити в судах рішення про підвищення цін на газ для населення вже заявила Федерація профспілок України (ФПУ) і Національний форум профспілок України (НФПУ).

Як відомо, Національна комісія регулювання електроенергетики (НКРЕ) здійснює державне регулювання діяльності суб’єктів природних монополій в електроенергетиці та нафтогазовому комплексі, забезпечує проведення цінової та тарифної політики в цих сферах.

Читайте також:

Вода і тепло в Україні подорожчають на чверть

Уряд розрахував, на скільки зростуть комунальні тарифи

У Азарова запевнили, що з новими газовими цінами стане легше

Газ для підприємств теплоенергетики подорожчає на 50%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: