Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ціни на нафту можуть значно зрости через санкції проти Ірану - Reuters

Країни-нафтовиробники говорять про достатній рівень пропозиції, однак нафтотрейдери очікують на стрибок цін.

Нафтотрейдери роблять ставки на те, що ціни на нафту США можуть вирости до $ 100 за барель до наступного року, до межі, яку багато хто вважав недосяжною до недавнього часу через рекордне зростання нафтовидобутку в США і відносно слабкий світовий попит, повідомляє Reuters.

Але неминуче відновлення санкцій США проти Ірану та обмеження, що не дають сировині з США потрапити на ринок, спровокували ралі, яке підняло ціну до піку 4 років.

У той час як великі країни-нафтовиробники говорять про достатній рівень пропозиції, хедж-фонди і спекулянти налаштовані вкрай скептично і роблять ставки на те, що ринок продовжить ралі у зв'язку з санкціями на експорт нафти з Ірану, які набудуть чинності 4 листопада.

"За минулі два тижні було набагато більше свідчень того, що навіть найбільші споживачі - Індія і Китай - не збираються купувати іранську нафту з листопада", - сказав Джон Сосер, віце-президент Mobius Risk Group.

Загальний обсяг експорту з Ірану вже знизився до 2 мільйонів барелів на добу у вересні з 2,8 мільйона барелів на добу в квітні, і може продовжити зниження, повідомив Інститут міжнародних фінансів.

Рішення адміністрації Трампа відновити санкції проти Ірану були викликані різкою зміною планів Організації країн-нафтоекспортерів: після 18 місяців стримування видобутку, учасники картелю домовилися наростити виробництво.

Потім Саудівська Аравія і Росія окремо домовилися збільшити пропозицію, перш ніж повідомляти іншим учасникам картелю, у спробі заспокоїти американського президента Дональда Трампа, який розкритикував ОПЕК за зростання цін.

Залиште свій коментар

Вибір редакції