Ціни на нафту побили рекорд останніх двох років

Настільки швидке зростання цін на паливо може пришвидшити інфляцію. Наслідки цінового піку відіб'ються на економіці через 3-4 квартали.

Ціни на нафту 27 грудня піднялися до найвищої позначки за останні 26 місяців: представники видобувних країн дали зрозуміти, що не збираються збільшувати виробництво.

На азіатських біржах вартість бареля американської легкої нафти з малим вмістом сірки (Light Sweet Crude) підскочила одразу на 27 центів і досягла 91,78 долара. А в Лондоні паливо сорту Brent подорожчало на 44 центи за барель - до 94,21 долара.

Стримуючим фактором стало ухвалене в суботу урядом Китаю рішення про підвищення базової облікової ставки. У середині жовтня, коли Пекін піднімав облікову ставку, світові ціни на нафту скоротилися на 4%.

Однак вони швидко відновилися і набрали з того часу ще в середньому 15% - в основному, завдяки незвичайно холодній погоді, яка встановилася в грудні у Європі. На настроях біржових маклерів позначилася і снігова буря, від якої потерпають північно-східні райони США.

Деякі спостерігачі стурбовані тим, що настільки швидке зростання цін на паливо може підганяти інфляцію і, відповідно, негативно відбитися на світових економічних тенденціях.

"Високі ціни на нафту стали одним із чинників останньої глобальної кризи, - йдеться, наприклад, в доповіді австрійської консалтингової компанії JBC Energy, що спеціалізується на нафтогазовій галузі. - Максимально наслідки зростання нафтових цін на економіку відстежуються через 3-4 квартали після такого цінового піку".

Читайте також:

Росія вичерпала половину запасів своєї нафти

Бензин подорожчає до 9 гривень

Світові газові експортери прив'яжуть вартість газу до цін на нафту

Україна обмежить імпорт нафтопродуктів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: