Ціни на проїзд в маршрутках збираються підняти до 6 гривень

Перевізники погрожують підвищувати ціни на проїзд незалежно від того, чи буде згодна на це влада. Вони очікують, що вже з нового року пасажири платитимуть по 4 грн, а пізніше - по 6.

З початку наступного року проїзд у маршрутках в Києві коштуватиме 4 гривні, а незабаром перевізники пообіцяли підняти ціни до 6 гривень.

Як запевнив голова Всеукраїнської асоціації автоперевізників Віталій Рева, ціни будуть підвищувати незалежно від того, чи буде згодна на це влада.

Він повідомив, що якщо Київська мерія дасть добро на підвищення вартості проїзду в маршрутці, то його максимальна ціна становитиме 4 грн., в іншому ж випадку перевізники піднімуть ціни до 6 грн.

"За законом, приватникам дозволяється піднімати вартість проїзду без погодження з мерією, якщо вони платитимуть ПДВ (зараз вони працюють за системою спрощеного оподаткування – прим. ред.), якого за узгодженості тарифу не вимагають. Відповідно, ціна проїзду буде більшою - до 6 гривень", - пояснив Рева.

Напередодні ще декілька перевізників підняли ціни з 1,5-2 гривень до 2,5 грн - тобто до максимального порогу, встановленого мерією.

Зростання цін перевізники аргументують тим, що за останній рік підвищилася мінімальна зарплата і подорожчало паливо.

"За всіма прогнозами, паливо наступного року коштуватиме всі 9 грн. Тоді ми взагалі почнемо працювати собі у збиток", - заявив директор однієї з фірм-перевізників, чиї маршрутки їздять по Оболоні.

Однак колишні маршруточники запевняють, що все це - байки для необізнаних: "Які суми "роблять" щодня на цьому ринку - навіть сказати неможливо! Причому перевірити нереально - квитків ж ніхто не дає пасажирам, ніде ніхто не звітує, скільки людей провіз, скільки годин працював".

Влада намагається виправити ситуацію. "Ми попросили Держінспекцію з контролю за цінами перевірити економічну обґрунтованість підвищення вартості проїзду в маршрутках. За результатами будемо думати", - заявив голова КМДА Олександр Попов.

Але вже точно відомо, що муніципальні маршрутки (від "Київпастрансу") дорожчати не будуть. А на них припадає майже половина ринку.

Читайте також:

У Києві нарешті відкриють три нові станції метро

Попов наказав перевірити ціни у київських маршрутках

Кияни з 1 січня платитимуть за тепло на 35% більше

У Києві подорожчав проїзд в маршрутках і таксі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: