Ціни на зерно стрибнули до дворічного максимуму

Зростання цін почалося після офіційних оголошень країн Чорноморського басейну про зниження прогнозів на врожай 2010 і обсягів експорту.

Біржові котирування пшениці піднялися через повідомлення про засуху в Росії і проблем з урожаєм в Україні.

На Чикагській товарній біржі ціни на пшеницю з поставкою у вересні підскочили до 230,83 доларів за тону, що є найвищим рівнем для подібного контракту з початку червня 2009 року. А ціни в Європі досягають дворічного максимуму.

Зростання цін почалося після офіційних оголошень країн Чорноморського басейну про зниження прогнозів на врожай 2010 і обсягів експорту.

Спочатку Міністерство агрополітики знизило прогноз урожаю зернових в Україні з 46 до 42 млн тон. Після цього заступник голови Мінекономрозвитку РФ Андрій Клепач заявив, що оцінка по урожаю зернових в Росії на рівні 85 млн тон в 2010 році буде знижена до близько 80 млн тон. А за прогнозом аналітичного центру "СовЕкон", урожай зернових в Росії навряд чи перевищить 75 млн тон.

За оцінками експертів, ціни на пшеницю на світових ринках можуть підскочити ще більше.Зокрема, Сід Лав із Kropf & Love Consulting очікує подорожчання вересневого контракту до 260 доларів за тону.

Надії на стримування зростання цін на світових ринках пов'язують з Індією. У країні, яка займає друге місце в світі по урожаю зернових, не вистачає елеваторів для зберігання врожаю. У результаті, тутешні виробники, ймовірно, будуть змушені в найближче час викинути на ринок частину врожаю за демпінговими цінами.

Як повідомлялося, сільськогосподарські підприємства за станом на 27 липня зібрали більше 22 млн тонн зернових і зернобобових культур.

Читайте також:

Уряд не виключає підвищення цін на хліб

Україна зібрала більше 22 мільйонів тонн зерна

Україна зайняла перше місце у світі по експорту ячменю

ВідеоЦіни на зерно стрибнули до дворічного максимуму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: