Ціни зростали, але не так інтенсивно. Якою була інфляція в середині літа

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За підсумками року інфляція має скласти 8,9%.

За підсумками липня інфляція в Україні склала 8,9% у річному вимірі. У червні показник був 9,9%. У місячному вимірі ціни знизилися на 0,7%.

Такі дані наводить Державна служба статистики.

"Подальше зниження інфляції в річному вимірі було очікуваним, і її показник у липні відповідав траєкторії прогнозу, опублікованому в "Інфляційному звіті" за липень 2018 року. Насамперед, цьому сприяло уповільнення зростання цін на продукти харчування завдяки відчутному розширенню їхньої пропозиції. Крім того, менш суттєво зросли ціни на окремі непродовольчі товари у результаті зміцнення курсу гривні до валют країн-торговельних партнерів у попередні місяці, що зокрема було зумовлено жорсткою монетарною політикою Національного банку", - пояснили в НБУ.

Базова інфляція в липні уповільнилася до 8,8% р/р і в цілому відповідала прогнозу регулятора.

"Однак цей показник залишається високим унаслідок стійкого споживчого попиту, який підтримують високі темпи зростання реальної заробітної плати", - уточнили в Нацбанку.

У НБУ констатують, що "попри послаблення тиску з боку цін на продукти харчування та окремі непродовольчі товари, фундаментальний інфляційний тиск залишається високим на тлі стійкого споживчого попиту. Водночас монетарні умови є достатньо жорсткими, щоб забезпечити збереження динаміки споживчої інфляції відповідно до прогнозу Національного банку (8,9% р/р на кінець 2018 року) та її повернення в цільовий діапазон у IV кварталі 2019 року".

Раніше голова НБУ Яків Смолій назвав умови для зміцнення гривні.

Залиште свій коментар

Вибір редакції