Ціну на бензин заморозять до лютого

За словами експертів, наразі максимальна справедлива ціна на бензин А-95 дорівнює 8,51 гривень за літр.

Ціни на бензин в Україні можуть припинити подальший ріст і залишитися незмінними (8,35-8,50 грн. за літр А-95) до кінця січня. Мінпаливенерго закликало нафтотрейдерів дотримуватися умов цінового меморандуму між ними і Кабміном.

Як роз'яснив директор департаменту нафтової, газової і нафтопереробної промисловості Костянтин Бородін, за умовами меморандуму і розрахунками експертно-аналітичної групи (ЕАГ) при Кабміні, що встановлює ціновий коридор на паливо, зараз максимальна справедлива ціна на А-95 дорівнює 8,51 грн./літр, пише газета "Сегодня".

При цій ціні прибуток продавця складає близько 20%, і вище вона не може бути економічно: за жовтень-грудень 2010 року трейдери завезли стільки дешевого палива без сплати акцизу (підвищить з 1.1.11 р. ціну на 50 коп./л), що її вистачить споживачам мінімум до кінця січня. А на лютий, за словами Бородіна, ЕАГ визначить новий коридор, що враховує світові ціни і український акциз.

Нагадаємо, раніше Антимонопольний комітет порушив справу за фактом різкого підвищення цін на бензин А-95 і А-92 у кінці 2010 і на початку 2011 рр. з боку основних операторів ринку (ОККО, WOG, Shell, Лукойл і ТНК). Нагадаємо: за місяць бензин подорожчав на 60-70 коп./л.

Експерт Сергій Куюн (консалтингова група "А-95") говорить, що це викликано тільки ростом цін на нафту у світі і ще не враховує впливу акцизу : "Коли АЗС продадуть старі запаси палива, то із-за акцизу чекаємо на початок лютого до 9 грн. за літр А-95. І це не межа - якщо Кабмін прийме запропоноване підвищення мита на імпортні нафтопродукти, А-95 підскочить до 10 грн/л".

Читайте також:

Ціни на бензин підскочать до 10 гривень, а пільговикам видаватимуть гроші

АМКУ порушив справу через різке підвищення цін на бензин

З Нового року подорожчає ряд товарів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: