ЦВК дозволили не проводити тендер для виготовлення виборчих бюлетенів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Мінекономрозвитку пояснило, що норми закону "Про публічні закупівлі" не поширюються на виготовлення бюлетенів.

Мінекономрозвитку дозволило Центральній виборчій комісії укладати прямі договори для підготовки до позачергових парламентських виборів.

Про це повідомили у пресслужбі міністерства.

"Набув чинності наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі, який дозволяє ЦВК тимчасово розбивати великі закупівлі на малі та укладати прямі договори (без оголошення тендеру)", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, таким чином ЦВК має можливість замість проведення довготривалих відкритих торгів, які мають ризик бути завершені вже після 21 липня, оперативно укласти необхідні договори та оприлюднити інформацію про них в системі закупівель Prozorro, що дозволяє вчасно та якісно підготуватися до позачергових виборів народних депутатів 21 липня.

Окрім цього Мінекономрозвитку пояснило, що норми закону "Про публічні закупівлі" не поширюються на виготовлення бланків документів, які мають спеціальні елементи захисту, а також бланків документів суворої звітності (виборчих бюлетенів).

"Не може бути жодних сумнівів у тому, що ЦВК друкує саме бланки документів, а не самі документи. Тож, у ЦВК немає потреби проводити відкриті торги на закупівлю послуги друку бюлетенів", - додали у міністерстві.

Нагадаємо, 20 травня Зеленський під час інавгураційної промови заявив, що розпускає Верховну Раду. Політики відреагували на це по-різному: ми зібрали їхні коментарі з цього приводу.

Вранці 21 травня в Адміністрації президента відбулись консультації із спікером Андрієм Парубієм, його заступниками, лідерами фракцій і депутатських об'єднань. У прес-службі Зеленського назвали головний аргумент для розпуску - "дуже низька довіра громадян до парламенту". Юридична підстава для розпуску – від 2016 року у ВР не існувало коаліції.

21 травня президент Володимир Зеленський підписав указ про розпуск Верховної Ради. Згідно з ним, позачергові вибори відбудуться 21 липня.

Реєстрація кандидатів у народні депутати триватиме до 20 червня. Згідно з законодавством, для реєстрації партії зі списком у загальнодержавному окрузі розмір застави становить 1000 розмірів мінімальної заробітної плати (4 млн 173 тис. грн), а для самовисуванця чи партії, яка висуває кандидата в одномандатному окрузі – 10 розмірів мінімальної заробітної плати (41730 грн).

Змінити місце голосування для участі у виборах до Ради можна до 15 липня.

Залиште свій коментар

Вибір редакції