Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Дадуть чи не дадуть кредит. Із яким настроєм з України їде місія МВФ

Київ очікує від фонду 1,7 мільярда доларів кредиту.

Що буде в Україні далі з цінами, із гривнею та гаманцями загалом, великою мірою залежить від настрою, з яким покидає Київ місія Міжнародного валютного фонду. Цього тижня вона закінчила роботу в Україні. Новий уряд доводив місіонерам із фонду свою відданість реформам і тепер очікує на допомогу.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Тиждень.

На кону – наступний транш позики у 1,7 млрд доларів. І дехто з очільників уряду вже оптимістично заявив, що гроші будуть. Але журналіст Олексій Бобровников вирішив знехтувати офіційними заявами урядовців і дізнатися про шанси України отримати гроші з перших вуст – у представника МВФ в Україні Жерома Ваше.

– Щойно місія відлетіла з України до Вашингтона. Були вони щасливі, обурені, роздратовані чи оптимістичні? Який настрій?

– Вони задоволені, тому що угода – досяжна, – запевняє Жером Ваше.

Представник МВФ дає обнадійливі оцінки. Втім, під час інтерв'ю розкриває приголомшливу деталь. Ніколи раніше фонд не згадував питання "відмивання брудних грошей" у національних масштабах. Із відповідей представника МВФ можна зробити висновок, що Україна, за часів Януковича, опинилася на межі світових санкцій та ізоляції.

– І лише з 2014 року тут звернули пильну увагу на ці проблеми. І в цій сфері ми як раз бачимо найбільший прогрес, – говорить Жером Ваше.

– Тобто всі ці роки, до 2014-го, українська влада відверто брехала про питання, пов'язані з "відмиванням" грошей, здобутих злочинним шляхом?

– Усе, що можу сказати, – прогрес останнім часом є. І важливо залишатись на цьому шляху. Це буде коштувати великих зусиль від різних структур – забезпечити, щоб ціла система працювала і зусилля, які вже були докладені, мають продовжуватись.

Повну версію інтерв'ю із представником МВФ в Україні Жеромом Ваше дивіться на відео на сайті ТСН.ua.

Відео МВФ побачив прогрес України у відновленні економічної стабільності

Відео Місія Міжнародного валютного фонду покидає Київ, що тепер чекати українцям

Залиште свій коментар

Вибір редакції