Данилишин просить парламент підтримати рішення фінансового комітету ВР про доповідь голови Нацбанку Смолія

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Він назвав кілька причин такого рішення.

Голова Ради НБУ Богдан Данилишин просить Верховну Раду підтримати рішення фінансового комітету ВР про доповідь голови Нацбанку Якова Смолія.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Данилишин назвав кілька причин підтримки такого рішення. Зокрема, надмірну жорсткість та незбалансованість політики НБУ. Данилишин наголошує, що саме така політика призвела до зниження ВВП у 1 кварталі 2020 року на 1.5% та прискорення падіння промислового виробництва – до 16.2% у квітні. 

"Жорсткі монетарні умови та жорстка фіскальна політика доповнили структурні шоки пропозиції, пов'язані із втратою ринків збуту та тарифними реформами в енергетичній сфері. У результаті - сукупний попит економіки гальмувався, виникла стагнація економіки, яка у поєднанні із штучним здешевленням імпорту стали причинами досягнення цільової інфляції", - наголосив Данилишин. 

Він також зауважив, що відсоткові ставки за кредитами реальному сектору та державними запозиченнями кратно перевищують рівень ключової ставки НБУ. "Фокусування Національного банку на короткострокових процентних ставках (до 3 місяців) обумовило 3-разове перевищення ставок за довгостроковими кредитами реальному сектору та 2-разове перевищення ставок за ОВДП над рівнем облікової ставки НБУ. Високі процентні ставки не лише обмежують доступ бізнесу та громадян до кредитів, але й збільшують кредитні ризики самих банків", - підкреслив він.

Данилишин зауважує, що кредитування підприємств перебуває у стагнації третій рік поспіль: обсяг кредитів банків, які працюють, знизився до 11% ВВП, що в 4-5 разів нижче, ніж в країнах Центральної та Східної Європи

Голова Ради також критикує Нацбанк за надмірна зарегульованість банківського сектору не сприяє розвитку кредитування реального сектору економіки, а також у зв'язку з тим, що неефективна валютно-курсова політика в 2019 році зумовила зміцнення обмінного курсу гривні під впливом спекулятивного попиту на ринку ОВДП з боку нерезидентів.

Як повідомлялося, голова правління Національного банку України Яків Смолій у відставку не збирається і готовий добути всі сім років, які дозволяє законодавство. На цій посаді він перебуває вже два роки і може бути ще п'ять. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції