Данилюк анонсував запуск Мінфіном реєстру автоматичного відшкодування ПДВ

Дата публікації
Данилюк анонсував запуск Мінфіном реєстру автоматичного відшкодування ПДВ

Reuters

Згодом Мінфін "забере" собі від фіскальної служби всі бази даних.

Міністерство фінансів запустить реєстр автоматичного відшкодування ПДВ до першого квітня.

Про це розповів глава відомства Олександр Данилюк в інтерв'ю DT.UA.

Запуск прозорого реєстру ПДВ, за словами Данилюка, стане проміжним варіантом у питанні передачі Мінфіну баз даних ДФС, покликаної усунути проблеми з маніпуляцією податковими даними.

"До 1 квітня ми запускаємо реєстр автоматичного відшкодування ПДВ. Ми взяли цю функцію ведення та забезпечення прозорості реєстру на себе. Це дуже прозорий майданчик, відкритий реєстр. ДФС вносить інформацію, а Держказначейство автоматично відшкодовує. Все відкрито, просто та зрозуміло. Простий алгоритм, працюватиме як годинник. Мінфін не має права втручатися у реєстр", — сказав міністр.

Він також наголосив, що один лише прозорий реєстр ПДВ, реалізований у відповідності з цими підходами, дозволить розв'язати 60% проблем з маніпуляціями даними. Міністр також наголосив, що надалі його відомство планує завершити почате і перепідпорядкувати собі всі бази даних фіскальної служби.

"Передача IT-систем Мінфіну мінімізує можливість маніпуляції даними. Для цього вже буде потрібна змова між двома відомствами — міністерством і ДФС. Але якщо в законодавстві та IТ-системах передбачити моніторинг за будь-якими змінами даних, то навіть змова буде неможливою і дуже небезпечною для тих, хто на неї зважиться", — пояснив він.

Глава Мінфіну констатує, що сьогодні ДФС — це "річ у собі", в якої є інструменти для того, аби самостійно вирішувати абсолютно всі питання. Так, чиновники використовують IT-системи служби для того, аби маніпулювати фінансовими даними.

"Багато податкових служб світу самі розвивають свої IT-системи, тому що це допомагає скоротити витрати та виключити помилки, підвищується якість послуг та ін. Але що таке IT-системи в нашій ДФС? Це необмежені можливості щось комусь підправити, укинути якийсь ПДВ, щось дописати або видалити. І при цьому ніхто не може їх перевірити. У них — замкнутий цикл. Навіть якщо в тебе є підозри щодо якихось операцій, ти робиш запит на інформацію, і поки відповідь іде, вони все зачищають", — зазначив він.

Данилюк наголошує, що чим більше інструментів для маніпуляцій буде усунуто в ДФС, тим менше у податкової служби буде можливостей для корупції.

"І в результаті в них залишиться тільки одна функція — сервісна. Не буде в них баз даних — вони перестануть маніпулювати. Не буде податкової міліції — вони змушені будуть думати, як правильно адмініструвати податки", — сказав глава Мінфіну.

Нагадаємо, Міністр фінансів Олександр Данилюк не бачить підстав для змін курсу та очікує рішення МВФ щодо траншу Україні за два-три тижні

У Кабміні спалахнув скандал через роботу голови ДФС

У Кабміні спалахнув скандал через роботу голови ДФС

Наступна публікація