Давня китайська чаша встановила рекорд Sotheby's

Дата публікації
Перегляди
1441
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Давня китайська чаша встановила рекорд Sotheby's

Мало-хто з-поміж не фахівців повірить, що ця "стара миска" вартує величезного статку / Фото: Reuters

Таких артефактів у світі налічується менше сотні, тому колекціонер не пошкодував на аукціоні 26,7 мільйона доларів.

На гонконгських торгах китайської керамікою, що проводилися аукціоном Sotheby's 4 квітня, за давню умивальну чашу часів імперії Сун виручили 26,7 мільйона доларів, передає Bloomberg.

Сума є рекордною для кераміки цієї епохи.

Спочатку лот оцінювався в 10 мільйонів доларів. Видання The Rich Times уточнює, що колишній власник чаші придбав її за 6,4 мільйона – таким чином, ціна на керамічний виріб зросла більш, ніж учетверо.

У торгах, за інформацією Bloomberg, брали участь шість людей. У той же час, за даними Associated Press, потенційних покупців було вісім, а торги тривали 15 хвилин. Ім'я переможця невідомо.

Висока ціна порцелянової чаші пояснюється, перш за все, тим, що вона виготовлена ​​в рідкісній техніці "жу". Вважається, що в світі залишилося всього 79 зразків такої кераміки.

Чаша у формі квітки, покрита матовою глазур'ю, була виготовлена ​​близько 900 років тому, між 1086 і 1106 роками, під час правління в Китаї імператорів династії Чжао (960-1279).

До продажу чаша, яка належала приватному японському колекціонерові, виставлялася в Пекіні, і бажаючі помилуватися на неї збиралися натовпами.

Чаша була продана в останній день гонконгських весняних торгів азіатським мистецтвом.

Аукціонний майданчик Sotheby's у Гонконгу є третім за обсягом продажів після Нью-Йорка і Лондона, багато в чому завдяки платоспроможності багатих китайських колекціонерів.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1441
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація