Де гроші на боротьбу зі СНІД?

Експерти та представники міжнародних організацій незадоволені використанням коштів, наданих Україні на боротьбу з ВІЛ/СНІД.


Експерти наполягають на проведенні моніторингу використання коштів державного бюджету і міжнародної допомоги, які виділяються для подолання епідемії ВІЛ/СНІД в Україні. 

Як передає кореспондент УНІАН, таку пропозицію висловив виконавчий директор Міжнародного альянсу з питань ВІЛ/СНІД в Україні Андрій Клепиков сьогодні на прес-конференції в представництві Світового банку в Україні. 

«Державний бюджет на 2007 рік передбачає 100 млн. грн. Вже середина року, але де ці гроші, і хто їх бачив? Моніторинг використання коштів має бути таким самим пріоритетом, як і ефективна державна політика у сфері боротьби з ВІЛ/СНІД», - сказав Андрій Клепиков. 

За його словами, з 1 жовтня 2008 року лікування ВІЛ-інфікованих має перейти на фінансування з державного бюджету, оскільки тоді закінчується проект СБ. «Гарантії переходу на державне фінансування необхідно забезпечити вже сьогодні, коли розробляється проект бюджету на 2008 рік», - додав Клепиков. 

У свою чергу, директор представництва Світового банку в Україні, Білорусі і Молдові Пол Бьормінґем зауважив, що СБ не обмежує Україну в наданні коштів для вирішення проблеми розповсюдження ВІЛ/СНІД. «Загальна сума позики становить 60 млн. доларів, їх потрібно буде повертати, але на сьогодні Україна використала лише 10 млн. виділених коштів. Питання в тому, як 50 млн., що залишилися, використати ефективно», - сказав він. 

При цьому директор представництва СБ наголосив, що вартість цих коштів для України є найнижчою в регіоні і становить 4-5% річних. 

Як раніше повідомляв УНІАН, Світовий Банк у рамках реалізації проекту «Контроль над туберкульозом і ВІЛ/СНІД в Україні» надав Україні позику обсягом 60 млн. доларів. Проект затверджено в січні 2004 року. Він передбачає проведення заходів, покликаних попередити інфікування ВІЛ і вдосконалити галузеву інфраструктуру. Реалізація проекту має завершитись у червні 2007 року, але через те, що проект не досяг поставлених цілей, керівництво Світового банку приступило до переговорів з урядом України про можливість продовження термінів реалізації проекту.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: