Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Децентралізація доріг та створення Дорожнього фонду: що це означатиме для України

Від початку року 70,5% доріг переходять в управління місцевих органів влади.

Сьогодні, 1 січня, впроваджуються дві новації від Міністерства інфраструктури – децентралізація місцевих доріг та створення Державного дорожнього фонду.

120 тис. кілометрів автошляхів переходять у відання обласних органів влади, повідомляє ZIK. На місцях будуть займатися будівництвом, ремонтом й утриманням автошляхів. На балансі "Укравтодору" залишаться лише 50 тис. км дороги державного значення.

Так само й децентралізується фінансування. Віднині створюється єдиний Державний дорожній фонд, куди щороку з бюджету відраховуватимуть фіксовані суми грошей. Дорожній фонд буде розподіляти кошти між обласними бюджетами (35% фінансування, цьогоріч - 11,41 млрд грн) і "Укравтодором" (60% фінансування, 19,5 млрд грн у 2018 році). За "Укравтодором" також залишається зобов’язання із погашення боргів, сума яких становить 6 млрд на поточний рік.

"Перевага дорожнього фонду в тому, що це буде захищене фінансування. Друга перевага, що відбудеться децентралізація "Укравтодору" з передачею не тільки доріг, а й фінансування на місця. Це суттєвий крок уперед – тепер усі мешканці можуть вимагати в місцевих органів влади належного ремонту", - прокоментував міністр інфраструктури Володимир Омелян в інтерв’ю "Інсайдеру".

Нагадаємо, 2018-го на будівництво й ремонт автодоріг у бюджеті заклали 46,7 млрд грн.

Залиште свій коментар

Вибір редакції