Дефіцит бюджету Греції може перевищити 10% ВВП

Греція скоротила бюджетний дефіцит в 2010 році до 10,5% ВВП з 15,4% ВВП за 2009 рік.

Якщо Греція не зробить додаткових заходів по скороченню бюджетного дефіциту, то в 2011 році він залишиться на рівні вищому за 10% ВВП. Про це йдеться у доповіді місії "Трійки", що оцінила стан економіки країни в травні і червні.

У кінці червня влада країни прийняла пакет додаткового скорочення бюджетних витрат до 2015 року на 28 мільярдів євро з яких 6 мільярдів заплановані на 2011 рік. Також була розширена програма приватизації до 50 мільярдів євро, з яких, за інформацією Єврокомісії, активи на 15 мільярдів євро можуть бути продані в поточному році, пише ЛІГАБізнесІнформ.

Роком раніше єврозона і МВФ схвалили план порятунку Греції, що складається з кредитів на загальну суму 110 мільярдів євро. Країна зобов'язалася провести програму серйозного "затягування поясів", проте поки не вкладається в поставлені нею цілі за макроекономічними показниками.

Місія "Трійки" кожного кварталу оцінює стан економіки Греції. Країна скоротила бюджетний дефіцит в 2010 році до 10,5% ВВП з 15,4% ВВП за 2009 рік, хоча і не уклалася в погоджені з кредиторами 9,4% ВВП. На поточний рік планувався дефіцит в 7,6% ВВП. "Попередній огляд "Трійки", підготовлений в лютому, свідчив про те, що країна відхилиться від мети по бюджетному дефіциту до ВВП на 2011 рік як мінімум на 0,75 процентного пункту.

До справжнього моменту розрив між очікуваннями і максимальним запланованим рівнем дефіциту значно збільшився. Якщо не зробити ніяких дій, дефіцит в 2011 році залишиться близьким до рівня 2010 року, вище за 10% ВВП", - говориться в повідомленні. Щоб уникнути цього уряд анонсував заходи скорочення дефіциту у розмірі 3% ВВП в 2011 році, відзначається в документі.

Нагадаємо, 2 липня міністри фінансів країн Єврогрупи (організації країн єврозони) схвалили виділення Греції траншу в розмірі 12 мільярдів євро.

Гроші, спрямовані на порятунок грецької економіки від дефолту, будуть виділені до 15 липня в рамках кредиту ЄС і МВФ на 110 мільярдів євро, про який сторони домовилися в минулому році. Із суми останнього, п'ятого траншу, 8,7 мільярдів євро будуть передані Греції фінансовими інститутами країн єврозони; частину надасть МВФ.

Читайте також:

Європа схвалила виділення Греції 12 мільярдів євро

Грецький парламент схвалив антикризовий план

Греція звернулася до ЄС і МВФ за додатковою допомогою

Кожен європеєць заплатить 500 євро за борги Греції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: