Дефіцит українського бюджету виріс до 100 мільярдів

За словами міністра фінансів, замість надання антикризової підтримки, центральна влада компенсувала прорахунки в адмініструванні фінансами масштабними запозиченнями.

Реальний дефіцит бюджету України складає більше 100 млрд гривень. Про це заявив міністр фінансів України Федір Ярошенко.

За словами міністра, замість надання антикризової підтримки, центральна влада компенсувала прорахунки в адмініструванні фінансами масштабними запозиченнями. "Обсяг запозичень в 2009 році склав 105,3 млрд грн, що в три рази більше, ніж в 2008 році, і в 10 разів більше, ніж в 2007 році", - сказав Ярошенко.

"Відповідно доходи держбюджету торік були виконані більш ніж на 80,9%. Як наслідок були перекреслені всі результати роботи розрахункової системи Мінфіну, досягнуті за роки незалежності України", - сказав він.

Крім того, Ярошенко заявив, що Міністерство фінансів до кінця поточного року планує погасити заборгованість з ПДВ. "Ми публічно продемонстрували, що станом на 1 жовтня заборгованість з ПДВ становить 3 млрд грн, до кінця поточного року вона повинна бути повністю ліквідована. З 1 січня 2011 р. ми плануємо відшкодовувати ПДВ згідно з законами, які будуть ухвалені Верховною Радою. У нас є бажання, щоб ПДВ відшкодовувався у автоматичному режимі", - сказав Ярошенко.

Як повідомлялося, загальна сума доходів державного бюджету України (без урахування власних надходжень бюджетних установ та відшкодування податку на додану вартість облігаціями) за січень-вересень 2010 року склала 164, 838 млрд грн, або 65,2% від плану на поточний рік.

Читайте також:

Азаров: високі ціни – не привід для паніки

Кабмін в рази занизив реальний борг з ПДВ

Держбюджет України виконано на 65%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: