Дефіцит бюджету США перевищив трильйон доларів

Основні джерела дефіциту - гігантська держпрограма з виведення економіки з кризи, на яку наклалися податкові послаблення.

Дефіцит федерального бюджету США вперше за всю історію перевищив позначку 1 трильйон доларів: з початку фінансового року, який почався 1 жовтня 2008 року, дефіцит склав 1,09 трильйона. За підсумками фінансового року бюджетна "діра" може ще майже подвоїтися, сягнувши 1,84 трильйона, що посилює побоювання з приводу стабільності долара і інфляційні очікування.

Основні джерела дефіциту - гігантська державна програма з виведення економіки з кризи, на яку наклалися податкові послаблення. Крім того, значних сум як і раніше вимагають військові кампанії в Іраку та Афганістані.

За даними Казначейства США, тільки в червні дефіцит бюджету склав 94,3 мільярда доларів, перевищивши з початку року позначку в 1 трильйон доларів. Ще рік тому сумарний дефіцит бюджету складав за підсумками червня 285,8 мільярда, а за весь минулий рік дефіцит склав "рекордні" (на той момент) 454,8 мільярда.

Згідно з офіційними прогнозами, в цьому фінансовому році дефіцит федерального бюджету складе 1,84 трильйона доларів, причому цифра ця ще може бути переглянута у бік збільшення.

"Цифри просто не вкладаються в голові. Іноземні інвестори з Китаю та інших країн вже почали висловлювати побоювання не лише щодо стійкості долара, але і взагалі з приводу збереження власних інвестицій", - коментує ситуацію каліфорнійський економіст Санг Вон Сон.

Конгрес, окрім запропонованого президентом Обамою пакету стимулів вартістю 787 мільярдів доларів, схвалив виділення 700 мільярдів на субсидії автовиробникам та іншим галузям. Витрати на перших 9 місяців фіскального року перевищили 2,67 трильйона доларів, що на 20,5% більше, ніж торік.

Державний борг досяг 11,5 трильйона доларів, а його обслуговування вже торік склало 452 мільярди доларів - найбільші витрати бюджету після витрат на охорону здоров'я, соціальні програми і оборону.

На думку головного економіста Moody's Economy.com Марка Занді, США знаходиться у стані дуже глибокої рецесії, яка, з одного боку, вдарила по податкових надходженнях, а з іншого - змушує уряд надавати економіці масовану допомогу. Але без цієї допомоги, обвал економіки був би ще глибшим".

Федеральна резервна система продовжує утримувати ставку рефінансування на рекордно низьких рівнях, близьких до 0% річних. Проте вартість запозичення для адміністрації США зростає, що відбивається у прибутковості американських казначейських облігацій.

Читайте також:

Шварценегер оголосив у Каліфорнії надзвичайний фінансовий стан

Дефіцит бюджету США сягнув 1,8 трлн доларів

Обама попросив 664 мільярди на бюджетні витрати

США загрожує гіперінфляція на рівні Зімбабве

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: