Україні більше не загрожує дефолт

Вірогідність дефолту України, за оцінками інвесторів, за останніх півтора місяці знизилася майже втричі.

Вірогідність дефолту України, за оцінками інвесторів, за останні півтори місяці знизилася майже в три рази.

З початку квітня значення кредитно-дефолтних свопів (СDS) на п'ятирічні єврооблігації України знизилося в 2,85 рази і станом на 20 травня склало 1557 пунктів. На практиці це значить, що якщо тримач українських єврооблігацій хоче застрахуватися від можливого дефолту України, то він повинен заплатити за 15,57% від номінальної вартості цих євробондів.

Експерти пояснюють цю тенденцію стабілізацією ситуації на зовнішніх фінансових ринках, а також деякими внутрішніми факторами – укріпленням курсу гривні та прогресом в співробітництві з МВФ.

Попри таке значне зниження вартості, котирування українських СDS все рівно залишаються в кілька разів вищими, аніж ціна CDS інших країн, що розвиваються.

Так, кредитно-дефолтні свопи на російські євробонди вчора котирувалися біля позначки 280 пунктів, Казахстану – 570 пунктів, Латвії – 590 пунктів.

Втім, вірогідність дефолту для України все ж значно знизилася, хоча остаточно відкидати таку можливість не можна.

Раніше вірогідність дефолту категорично відкидав голова Ради Національного банку України Петро Порошенко.

29 квітня він заявляв, що відновлення співпраці з МВФ і надходження в Україну чергового траншу кредиту надзвичайно важливі для країні і повинні остаточно припинити "розмови про дефолт".

Нагадаємо, 7 квітня Світовий банк погіршив економічний прогноз для України. За його прогнозами, 2009 року валовий  внутрішній продукт країни зменшиться на 9%, а інфляція складе 16% при тому, що в бюджеті закладено 9%.

Про загрозу дефолту для України заявляв відомий американський фінансист Джордж Сорос, мотивуючи такий прогноз "скрутним економічним становищем України".

Крім того, серйозні проблеми він передрікав також Латвії, Литві та Естонії, а відновлення американської економіки Сорос передбачав не раніше третього-четвертого кварталу 2009 року.

Читайте також:

Нацбанк не забороняє видавати депозити

Банки зможуть відновити кредитування лише через 3 роки

Білорусія готується до девальвації "зайчиків"

До України вперше з початку кризи прийшли іноземні інвестори

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: