Дефолт в Дубаї обвалив український фондовий ринок

Через проблеми на світових ринках суттєво впав і фондовий ринок України.

Загроза дефолту однієї з найбільших інвестиційних компаній ОАЕ, емірату Дубаї, спричинив падіння на українському фондовому ринку.

Нагадаємо, напередодні суттєве зниження котирувань сталося на світових фондових ринках. Причиною цього стали новини з ОАЕ, де одна з найбільших інвестиційних компаній Дубаї - Dubai World - звернулася до кредиторів з проханням про відстрочення виплати боргу в сумі кількох мільярдів доларів. Зобов'язання компанії становлять 60 мільярдів доларів.

На українських ринках станом на 13:00 індекс UX упав на 2,42%, до 1471,73 пунктів, а ПФТС упав на 1,4%, до 602,99 пунктів. У той же час, індикатор українського фондового ринку UAI-50 (FundMarket) втратив 1,26%.

Падіння поточного тижня може завершитися значним зниженням українських фондових індексів. Індекс UX втрачає з минулої п'ятниці до цього часу 4,6%, а індекс ПТФС - 3,4%.

Практично всі експерти відзначають негативний вплив на українські ринки новин з ОАЕ. Так, аналітик iTrader Володимир Волков підкреслив, що для учасників фінансового ринку було великою несподіванкою отримання негативних новин з одного із найбільш стабільних у фінансовому плані регіонів світу, що й знизило основні міжнародні індекси на 3 - 5%.

За словами трейдера інвестиційної компанії Capital Ірини Барабанової, відсутність торгів на американських фондових майданчиках у зв'язку зі святами, також мала негативний вплив.

Поділяє цю думку й інвестконсультант Dragon Capital Сергій Пилипенко. Він підкреслив, що кредиторами дубайського фонду є найбільші європейські банки: HSBC, Barclays, Lloyds Banking, Royal Bank of Scotland. "У результаті азіатські фондові біржі зафіксували падіння на 3-5%, нафтові ф'ючерси впали до 74 доларів за барель", - говорить експерт.

Тим часом, українські акції в п'ятницю, 27 листопада, активно торгувалися тільки в першу годину роботи бірж, після чого котирування практично не змінюються. Обсяги торгів, як і в останні дні, показують свої мінімальні значення за останні місяці. Так, на "Українській біржі" сьогодні наторгували на 11 мільйонів гривень на 577 угодах, а на ПФТС було укладено 164 угоди на 5,4 мільйона гривень.

"Варто зазначити, що ближче до середині сесії інвестори заспокоїлися, і зниження на українському фондовому ринку сповільнилося. Цілком можливо, що до кінця дня ми побачимо обережні покупки в низці найбільш ліквідних акцій, які помітно впали в ціні і торгуються на дуже привабливих рівнях з урахуванням фундаментального та технічного аналізу ", - відзначив Пилипенко.

Серед індексних паперів на УБ найбільше втрачають акції "Укртелекому" (-3,19%), "Центренерго" (-3,95%) і "Укрнафти" (-3,16%).

Крім загального негативу на акції "Укрнафти" негативним є вплив у контексті зриву чергових зборів акціонерів компанії. Крім того, знижуються ціни на нафту.

Найбільше падіння на Українській біржі показують акції КрАЗу (-7,59%) на тлі повідомлення про можливу зупинку заводу. Також сильне падіння спостерігається з акцій ММК ім. Ілліча (-7,3%) і Крюківського вагонобудівного заводу (-5,87%).

У "плюсі" в п'ятницю на УБ торгуються на малих обсягах акції Північного ГЗК (+2,84%), "УкрАВТО" (+2,4%) і банку "Форум" (+0,42%).

"На поточний момент, індекс УБ знаходиться на важливому рівні підтримки - лінії висхідного тренда (1450 - 1480 пунктів). Протягом останніх двох місяців це вже друга спроба протестувати дану підтримку на міцність. Факт того, що протягом листопада індекс УБ не зміг встановити новий історичний максимум, підвищує шанси подолання поточної підтримки згори вниз. У такому випадку, відкривається шлях для руху індексу діапазон 900 - 1000 пунктів. У випадку відскоку індексу від поточної підтримки, можливе підвищення до рівня 1600 - 1630 пунктів ", - вважає інвестспеціаліст Волков .

Трейдер інвестиційної компанії Concorde Capital Аліса Тихомирова відзначила, що Європа у п'ятницю відкрилася різким зниженням. Індекс FTSE 100 втрачав у моменті 1,5-2%, проте до опівдня відновився практично до нуля, перебуваючи лише в невеликому "мінусі". "Підтримку європейським індексам справила новина про зростання індексу довіри до економіки Єврозони в листопаді. Аналогічну динаміку демонстрували ф'ючерси на індекси США. На жаль, утримати повернені позиції індикаторами глобальних ринків не вдалося. Ледве встигнувши частково відіграти падіння, вони знову розгорнулися вниз. Український ринок акцій також знаходиться в повній невизначеності. При невеликому обсязі торгів продажі тривають, індекси знижуються ", - відзначив експерт.

Торги на ПФТС до кінця тижня показують пожвавлення за малоліквідними паперами, за якими зафіксовані масштабні зміни котирувань. Так, за акціями  фінансової компанії "Сучасні кредитні технології" (ПФТС: SKRT) пройшла угода зі зростанням ціни в 116%. Акції Алчевського коксохімічного заводу (ПФТС: ALKZ) виросли на 18,6%.

А маніпуляції з акціями ВАТ "Запорізька кондитерська фабрика" (ПФТС: ZPKF) поновилися після короткої паузи. Акції щоденно зростають на 5,5 гривні. Інші акції в силу адекватності їх котирування на біржі показують значне зниження.

Масштабне падіння показують OАО КБ "Форум" (ПФТС: FORM) (-42%), що також, швидше за все, відбулося в технічній угоді.

Серед ліквідних паперів варто відзначити падіння "Донбасенерго" (ПФТС: DOEN) (-6,29%), "Центренерго" (ПФТС: CEEN) (-5,42%), ВАТ "Укрнафта" (ПФТС: UNAF) (-4,45%) і "Західенерго" (ПФТС: ZAEN) (-4,39%). Як видно з результатів торгів, значних втрат зазнали акції енергогенераторів.

Слід зазначити, що після виходу даних із макростатистики в Єврозоні, європейські індекси потроху повернули втрати, понесені з ранку. Можливо, зміна настроїв в Європі торкнеться і вітчизняні ринки, які зможуть трохи відновити втрати.

У той же час, експерти Phoenix Capital вважають, що більшість інвесторів тимчасово призупинили свою діяльність в очікуванні позитивних новин на ринку. Вони прогнозують, що на українських ринках і надалі будуть переважати негативні настрої на тлі негативних новин з Америки і Європи.

Нагадаємо, 26 листопада після повідомлень із Дубаї першими негативні наслідки відчули ринки Азії, а після цього - Європи.

Спочатку новини з Дубаї спричинили розпродажі на ринках Гонконга і Шанхая, а слідом за ними різкий обвал стався на фондових ринках Європи.

Читайте також:

У Європі стрімко обвалилися фондові біржі

Світові фондові ринки обвалилися через дубайській інвестфонд

Банкіри: другої хвилі фінансової кризи не буде

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: