Дефолт в Україні: бути чи не бути?

Глобальна економічна ситуація, що впливає на Україну, погіршилась. На нас чекає дуже важкий рік, коли економіка сягне кризового дна.

Світовий банк погіршив економічний прогноз для України. Цього року Україні пророкують падіння валового внутрішнього продукту на рівні мінус 9% та інфляцію - до 16%. При тому, що в бюджеті закладено 9%. Небайдужий до України міжнародний фінансист Джордж Сорос взагалі віщує Україні дефолт. Міжнародні експерти сходяться на одному - в Україні конче необхідно ухвалити низку антикризових законів.

Економісти Світового банку закликають українську владу схаменутись та активізувати протидію кризі. Глобальна економічна ситуація, що впливає на Україну, погіршилась. І на нас чекає дуже важкий рік, коли українська економіка сягне кризового дна. У Світовому банку пророкують: падіння ВВП буде до мінус 9% відсотків. Ситуація почне виправлятись у кращому разі 2010 року, коли очікують мінімального зростання в 1%. Інфляція цього року може скласти майже 16,5%, а наступного - скоротитись до 10%. Утім, і це ще - не найгірша перспектива.

Існують значні ризики щодо ще більш негативного розвитку подій. Це може трапитись як у результаті подальшого перегляду перспектив світової і регіональної економіки, а також в результаті відкладання, затягування з тими необхідними кроками в антикризових заходах з боку органів української влади.

Світова економіка переживає найбільше падіння за останні 60 років, кажуть експерти. Однак Україна може пом'якшити вплив кризи, якщо вживе заходів. Зокрема, якщо парламент ухвалить антикризові закони, які стосуються пенсійної реформи та фінансового стану Нафтогазу, а уряд - відновить взаємини з МВФ. Світовий банк заявляє, що готовий, як раніше, допомогти профінансувати дефіцит бюджету. Але знов-таки - якщо влада продемонструє волю до дій.

"Так, ми готові, - запевняє старший економіст Світового банку Мартін Райзер. - Але наше фінансування, як і раніше, буде пов’язане зі створенням програми, що вирішуватиме проблеми кризи. Просто гроші не розв’яжуть цих проблем. Нам треба перейти від дискусії до дій і підтримки в парламенті. Якщо цього не станеться, нам буде важко допомогти".

Заяву Джорджа Сороса у Світовому банку коментувати відмовились. Натомість, українські фінансові аналітики заспокоюють: принаймні зараз банкрутство загрожує окремим компаніям, а не всій державі. А Сорос, пророкуючи Україні дефолт, найімовірніше, має власні інтереси.

"Чим більше ми говоримо про кризу, тим більше падають ціни на нерухомість, землю. Після того, як все обвалюється й падає, приходить "білий лицар" і купує все за копійки", - зауважує фінансовий аналітик Ерік Найман.

Джордж Сорос дістав славу фінансового ділка світового масштабу саме завдяки спекулятивним сплескам, які нерідко сам же й створював, нагадує експерт. З іншого боку, ближче до кінця року Україні буде дуже важко впоратись із борговими виплатами. А це і є ознакою насування дефолту.

Читайте також:

Сорос поквапився "ховати" Україну

Світовий банк погіршив прогнози українській економіці

Причина кризи в Україні - недовіра до уряду

Експерти: пік глобальної кризи минає

ВідеоЕкономічний прогноз для України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: