Депозити можна повернути через суд

Позиція НБУ, що встановлює заборону на дострокове зняття депозитів, - незаконна, оскільки суперечить умовам повернення вкладів.

Юристи вважають, що вкладники банків, які мають намір у судовому порядку вимагати повернення депозитів, мають високі шанси на успіх.

"Питання повернення вкладів регулюється Цивільним кодексом України. Цей нормативний акт є законом, а будь-які зміни до законів можуть вноситися тільки законами. В даному випадку постанова Національного банку України є підзаконним актом, і, по суті, не може вносити зміни до законів, - зазначив старший партнер юридичної фірми "Ілляшев і Партнери" Михайло Ілляшев. - У даному випадку НБУ фактично спробував змінити Закон України, а саме Цивільний кодекс України в частині повернення вкладів".

Також Ілляшев підкреслив, що лист НБУ до керівників комерційних банків, у якому він роз`яснює, як саме потрібно трактувати норми постанови №413, не є нормативним актом і, тим більше, не може визначати порядок повернення депозитів, зокрема, вводити обмеження на зняття коштів.

"Якщо постанова Національного банку - це підзаконний нормативний акт, то лист - це не нормативний акт, це - ніщо", - підкреслює Ілляшев.

Таку позицію юриста підтримує його колега з юридичної фірми Magisters Ярослав Олійник, який також упевнений, що Нацбанк не має законних підстав вводити мораторій на дострокове розірвання депозитних договорів.

"Позиція НБУ, що встановлює заборону на дострокове зняття депозитів, - незаконна, оскільки, швидше за все, суперечить умовам повернення вкладів, обумовлених із клієнтом у депозитному договорі, й зокрема суперечить ст. 1060 Цивільного кодексу України, відповідно до якої умова договору про відмову від права дострокової вимоги вкладу є нікчемною (нікчемний - юридичний термін - недійсний)", - підкреслив Олійник.

Обидва експерти впевнені, що ті, хто вирішить повернути свої заощадження в судовому порядку, мають високі шанси на успіх.

"Зрештою, судові перспективи задоволення позовів клієнтів достатньо високі. У частині фізичної особи остання може аргументувати свою позицію як зазначеною ст. 1060 Цивільного кодексу України, так і положеннями ЗУ "Про захист прав споживачів", - зазначає Олійник.

Читайте також:

Українці знову понесли гроші в банки
Нацбанк просить населення повернути гроші банкам
НБУ починає збирати борги

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: