Мінімальну зарплату збільшили до 669 гривень, але платити її не будуть

Верховна рада встановила, що з 1 січня 2009 року розмір мінімальної заробітної плати не може бути нижчим від розміру прожиткового мінімуму.


За прийняття відповідного закону проголосували 230 депутатів.

Прийнявши закон, Рада доручила Кабміну розглянути проект держбюджету-2009 з урахуванням норм цього закону.

Водночас Міністр праці і соціальної політики Людмила Денісова заявляє, що Кабмін не зможе з 1 січня виконати вимогу про приведення розміру мінімальної зарплати до прожиткового мінімуму.

"У нас обмежений ресурс, в стані кризи і тому в державному бюджеті на 2009 рік передбачено, що тільки з 1 грудня 2009 року можливе приведення мінімальної заробітної плати до прожиткового мінімуму. Нам це буде важко зробити з 1 січня, тому протягом року ми маємо намір підвищувати мінімальну заробітну плату, щоб до грудня привести її у відповідність з прожитковим мінімумом", - заявила Денісова.

За словами Денісової, якщо ця вимога буде врахована в бюджеті на 2009 рік, тоді "Кабмін шукатиме для цього ресурси ".

"Можливе створення стабфонду в розмірі 20 млрд. грн., які будуть спрямовані на розвиток у реальний сектор економіки, і можливо, частина цих коштів піде на виконання цієї норми", - пояснила вона.

Нагадаємо, 23 грудня Кабмін вніс на затвердження парламенту проект державного бюджету на 2009 рік. У ньому пропонується встановити розмір мінімальної заробітної плати на рівні 669 гривень.

Сьогодні у комітеті ВР з питань бюджету заявили, що проект бюджету, поданий Кабміном не може бути підтриманий через не реалістичність показників, закладених у нього.

10 грудня Міністерство праці й соціальної політики заявило, що через світову фінансову кризу підвищити мінімальну зарплату до рівня прожиткового мінімуму з січня 2009 року неможливо.

З 1 жовтня прожитковий мінімум становить 626 гривень, мінімальна зарплата на сьогодні – 605 гривень.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: