Депутати підозрюють, що "Газпром" шантажував "Нафтогаз"

Роман Зварич зазначив, що парламентська комісія не має у своєму розпорядженні шостого подання „Нафтогазу" до Стокгольмського арбітражу, і попросила НАК його надати

У позиції "Газпрому" щодо розгляду у Стокгольмському арбітражі суперечки між "Нафтогазом" і RosUkrEnergo могли бути елементи шантажу.

Про це заявив депутат від НУНС, глава тимчасової слідчої комісії щодо рішення Стокгольмського арбітражу та розслідування фактів діяльності RosUkrEnergo Роман Зварич з трибуни парламенту.

За його словами, комісія встановила, що у зміст третього подання "Нафтогазу" до суду "були внесені принципові зміни".

Депутат зазначив, що у первинному варіанті третього подання "були конкретні посилання на керівників „Газпрому" та на високих посадових осіб РФ", зокрема, щодо усних домовленостей, які були досягнуті між керівництвом „Нафтогазу" і „Газпрому" і між прем'єрами України і РФ.

"Натомість „Газпром" наполягав, щоб в третьому поданні були усунуті будь-які згадки про „Газпром" або про керівників РФ", - сказав Зварич.

"Комісія вважає, що в такому домаганні з боку російського „Газпрому" могли бути, підкреслюю, могли бути елементи шантажу", - зазначив він.

За словами Зварича, комісія також не має у своєму розпорядженні шостого подання „Нафтогазу" до Стокгольмського арбітражу, і попросила НАК його надати.

"У рішенні Стокгольмського суду є конкретні посилання не тільки на це шосте подання, а також на те, що можна вважати принциповою зміною юридичної позиції „Нафтогазу", - заявив депутат.

"В усіх поданнях до того часу і в усіх свідченнях представників НАК, „Нафтогаз" стояв на тій позиції, що договори, які були предметом спору, були укладені відповідно до українського законодавства", - наголосив він.

"З незрозумілих для комісії причин НАК у шостому поданні міняє свою позицію, а саме визнає, що ці договори були укладені всупереч чинному законодавству", - сказав депутат.

За словами Зварича, "якщо це дійсно відповідає дійсності, то, насправді, визнавши основну претензію RosUkrEnergo, НАК втратив будь-які можливості виграти цей суд".

Він зазначив, що міністр палива та енергетики Юрій Бойко, відповідаючи на питання комісії, заявив, що позиція уряду полягає у тому, що "договори, які були укладені у 2009 році, є незаконними".

Після його виступу, Верховна рада прийняла за основу постанову про продовження роботи ТСК до листопада.

Читайте також:

"Нафтогаз" поскаржився у Верховний суд на рішення щодо газу Фірташа

Україна - шоста серед найбільших імпортерів газу

Уряд розповів, які нові аргументи пред'явить RosUkrEnergo

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: