Депутати підтримали підвищення цін і тарифів ЖКГ

Рада відхилила одразу чотири законопроекти, що передбачали мораторій на підвищення цін продуктів, вартості проїзду в транспорті та комунальних тарифів.

Верховна рада відмовилася накласти мораторій на підвищення цін на продукти харчування, товари першої необхідності, вартості проїзду в громадському транспорті, ціни газу та на зростання комунальних тарифів в Україні.

Депутати відхилили одразу чотири законопроекти, що передбачали запровадження такої заборони. Зокрема, за законопроект комуністів, що передбачав мораторій на підвищення тарифів і цін на товари першої необхідності, вартості проїзду в транспорті, а також тарифів ЖКГ, проголосували тільки 200 депутатів - 125 від БЮТ, 48 від НУ-НС і 27 від Компартії.

ВР також відхилила законопроекти бютівця Олега Ляшка (176 голосів - 125 від БЮТ і 51 від НУ-НС) і представника НУ-НС Романа Зварича (174 голоси - 124 від БЮТ і 50 від НУ-НС), що передбачали мораторій на підвищення цін на газ і тарифів ЖКГ, а також законопроект Юрія Кармазіна (за проголосували 174 депутати), що стосувався субсидій, призначених у разі підвищення комунальних тарифів.

У законопроекті, запропонованому комуністами, передбачалося накласти мораторій на подорожчання основних товарів і послуг до початку 2012 року. "На період фінансової кризи, але не раніше ніж до 1 січня 2012 року, до погашення заборгованості із виплат заробітної плати, стипендій та грошового забезпечення студентів, курсантів та учнів, запровадити мораторій на підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги та спожиті у побуті природний газ і електроенергію, продукти харчування, товари першої необхідності, послуги громадського транспорту (крім таксі)", - йшлося у відхиленому документі.

Крім того, він передбачав, що ціни і тарифи в Україні мають бути не вищими за ті, що були встановлені станом на 1 травня поточного року.

У свою чергу, законопроекти Ляшка та Зварича передбачали накладення мораторію на підвищення цін на газ і житлово-комунальних тарифів до кінця наступного року і збереження тарифів на рівні 31 липня 2010 року.

Нагадаємо, тарифи на газ в Україні було підвищено на 50% з 1 серпня поточного року. У зв'язку з цим вже восени очікується підвищення ЖКГ-тарифів, зокрема тепло та гаряча вода, швидше за все, подорожчають на 30-40%.

Крім того, восени в Україні очікується зростання цін на харчі.

Читайте також:

Тепло для українців подорожчає на 30%

Тігіпко просить українців потерпіти 2-3 роки

Уряд: за 2,5 роки Україна візьме в борг 15 млрд доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: